הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי ההדחה: רוני לוי פוטר מאימון בית"ר ירושלים

ההפסד המשפיל לטאוטה חרץ את גורלו של המאמן. משה חוגג נפרד ממנו בטלפון. יוסי מזרחי יאמן מול הפועל חיפה

תומר לוי
תומר לוי  28.08.20 - 10:04

בעודם מתקשים להאמין שהחלום האירופי נגמר כל כך מהר, בית"ר ירושלים כבר ניצבת בפני טלטלה חדשה: אחרי שנה על הקווים, ועוד לפני שהעונה נפתחה, רוני לוי פוטר מאימון הקבוצה. משה חוגג אפילו לא נפגש עם המאמן פנים אל פנים, אלא הודיע לו על כך טלפונית.

לוי, שחווה הרבה עליות וירידות עם קבוצתו בעונה שעברה, אך בכל זאת סיים במקום השלישי ועמד במטרותיו, מסיים בזאת קדנציה שלישית בירושלים. זאת הפעם השנייה שלוי מפוטר עוד לפני סיום העונה, כאשר גם מכבי חיפה של עונת 16/17 סיימה את ההתקשרות עימו טרם מחזור הפתיחה. בקדנציה נוכחית בבית"ר הוא אף זכה פעם אחת בגביע הטוטו.

לוי, אגב, היה המאמן הראשון שסיים עונה בבירה וחתם לעונה נוספת מאז אלי אוחנה ב-2005. מחליפו של לוי יהיה המאמן ה-21 של בית"ר ירושלים ב-17 השנים. בעצם, רק בתחילת הקיץ חוגג טען ש"הוא מאמין שלוי הוא האיש הנכון להוביל את בית"ר", אך מסתבר שאלה היו דיבורים בלבד. בינתיים, יוסי מזרחי יהיה זה שיאמן את הקבוצה במחזור הפתיחה מול הפועל חיפה.

חוגג היה אמור לקבל החלטה על עתידו של המאמן רק בפתיחת השבוע - אחרי תוצאות משחק הליגה מול הפועל חיפה ביום ראשון - אבל בעלי בית"ר איבד סבלנות וקיבל החלטה עוד לפני יריית הפתיחה של ליגת העל. "הוא חייב להירגע לפני שיקבל החלטות", אמרו בסביבתו של הבעלים מוקדם יותר. "אי אפשר לקבל החלטות במצב שלו כרגע. הוא מאוכזב מאוד".

 לפני כן, הקבוצה נחתה בארץ לפנות בוקר. במועדון הגיבו להדחה: "זו בושה וחרפה. נפלנו מהם ברצון, באגרסיביות, איך זה יכול להיות? למה בית"ר לא מגיעה להישגים באירופה כל השנים?". למעשה, היחיד שקיבל מחמאות היה אופיר קריאף שלטענת כולם היה הטוב בשחקני בית"ר.

גם השחקנים היו בהלם מההפסד המפתיע: "אנחנו לא מאמינים שהפסדנו להם, זה לא היה צריך לקרות בחיים. כולנו צריכים להתבייש, אנחנו לא מבינים מה קרה". עוד הוסיפו: "ככה לא מגיעים למשחק נוקאאוט באירופה. אחרי חמש דקות מקבלים שער של גן ילדים, פשוט מביך. אין מה להאשים אף אחד, כולם צריכים להסתכל על עצמם, כולם היו מביכים".

בבית"ר לא מבינים מה קורה למשחק ההתקפה. מאז תחילת העונה הקבוצה כבשה שלושה שערים בחמישה משחקים, ומעבר לכך השחקנים לא יוצרים מספיק מצבים והכדורגל פשוט לא טוב. בנוסף נשמעה ביקורת על ההנהלה והצוות המקצועי כולו: "איך איינבינדר לא מגיע למשחק כזה? יש לו ניסיון של עשרות משחקים באירופה, הוא קפטן ומנהיג. עדי תמיד היה חסר ואף אחד לא חשב שהוא יכול לעזור לנו? זה זלזול גם בנו, ברור לכולם שלאיינבינדר יש מה למכור".

בסביבת המועדון מנסים להרגיע את חוגג ואת הרוחות על מנת לתת שקט לקבוצה לפני המשחק מול הפועל חיפה. מבחינה מקצועית חנן ממן צפוי לחזור להרכב. בקבוצה מקווים שהכדורגל ישתפר, כאשר הקהל כבר מתחיל להפעיל לחץ גדול על כולם.