ויירה: "יודעים שלבאר שבע יש עושה משחק מסוכן"

מאמן ניס סימן את ז'וסוואה לקראת המשחק בחמישי, והראה שהוא מכיר את היריבה: "יש להם הגנה טובה והם משחקים על מתפרצות". הצרפתי לא יבצע רוטציות: "נעלה הרכב חזק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.20 - 14:59
תחילת כתבה

אחרי הניצחון על סלביה פראג, הפועל באר שבע תתארח מחר (חמישי) בצרפת מול ניס, במטרה להמשיך במומנטום הנהדר שלה בליגה האירופית. מאמן הקבוצה מהריביירה, קשר העבר האגדי, פטריק ויירה, אמר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק: "אנחנו חייבים ורוצים לנצח בכל משחק, והמשחק הזה לא שונה".

ניס אומנם הפסידה 6:2 לבאייר לברקוזן במחזור הראשון בליגה האירופית, אך מגיעה אחרי 1:1 עם ליל בליגה הצרפתית, משחק שממנו ויירה שואב אופטימיות: "אנחנו צריכים לשחק באותה אינטנסיביות כמו נגד ליל, עשינו נגדם דברים מעניינים וצריך להמשיך בזה כדי להקשות על ב"ש. יש הרבה דברים שצריך לפתח ולעבוד עליהם, צריכים יותר ריכוז ואגרסיביות".

ויירה הראה שהוא עשה לא מעט שיעורי בית לקראת המפגש מול הקבוצה מבירת הנגב, ושם דגש מיוחד על ז'וסוואה: "אנחנו מכירים אותם ועקבנו אחריהם, זה המקצוע שלנו, לעקוב אחרי הרבה ליגות. מדובר בקבוצה עם חלק אחורי טוב, שמשחקת עם קו הגנה נמוך, יש להם מהירות, שחקנים שטובים במתפרצות ומנהל משחק שיכול לתת פס מכריע. היה להם משחק ראשון טוב ומצפה לנו משחק קשה. אנחנו צריכים להגיע בגישה נכונה, עם אנרגיות ואינטנסיביות כדי לנצח".

למרות לוח הזמנים הצפוף, ויירה הבהיר שהוא לא מתכוון לבצע הרבה רוטציות: "אעלה את הקבוצה הכי טובה שאני יכול כדי לנצח. השחקנים במצב טוב מבחינה פיזית והם כשירים למשחק. יהיו שחקנים שיוכלו לפתוח, אבל יהיה להם קשה להשלים 90 דקות. כולם זמינים, מה שמגביר את התחרותיות וזה גורם לכולם להעלות את הרמה".

הקבוצה הצרפתית תארח בביתה ללא קהל בעקבות הקורונה, והמאמן לא הסתיר התחושות: "זה מאכזב מאוד, כי המועדון חיכה לזה הרבה זמן וגם האוהדים, אבל אנחנו מבינים את המצב ומקבלים אותו. אבל אין תירוצים, זה מצב דומהלשתי הקבוצות. שיחקנו ללא קהל ואנחנו רגילים לזה. אנחנו יודעים שזה מסובך וקשה, וברור שאנחנו רוצים לשחק עם האוהדים שלנו, אבל לרוע המזל הם לא פה וצריכים להתכונן מנטלית למשחק, שחשוב לנו מאוד".

"זאת הליגה האירופית", סיכם קשר ארסנל ונבחרת צרפת לשעבר. "אנחנו רוצים להיות טובים כדי לייצג בכבוד את המועדון והעיר. בבמשחק הראשון לא היינו במשחק, ואנחנו רוצים לחזור לעצמנו. כדי שזה יקרה, אנחנו צריכים לשחק טוב מחר. בסופו של דבר אנחנו גם מייצגים את הכדורגל הצרפתי. אם נמשיך באימונים וביכולת כמו נגד ליל, ננצח ונקבל ביטחון. השחקנים צריכים להילחם ואני יודע למה הם מסוגלים. יש כישרון והם צריכים לתת הכל במגרש, רק ככה נצליח לעשות דברים יפים".

שוערה הארגנטיני של ניס, וולטר בניטס, אמר: "הראנו יכולת טובה נגד ליל, ואחרי לברקוזן הראנו שיש לנו רצון לנצח ולשחק באופן שונה". בניטס התייחס גם לטעויות שלו בין הקורות: "היו דברים שקרו נגד סנט אטיין ונגד לברקוזן שקורים לכולם.. צריך להפיק לקחים ולחשוב על המשחק הבא, אני פה כדי ללמוד כל יום. אנחנו יודעים שכשאנחנו עושים טעויות בהגנה שלנו, סיכויים גבוהים שנספוג., אבל יש לי מהמאמן ומהקבוצה. אנחנו רוצים להגיע רחוק באירופה, אפילו שיהיה קשה".

לגבי האפשרות שיזומן לנבחרת, אמר השוער: "המטרה שלי היא לתת הכל כדי לשחק באירופה בכל שנה. גם הנבחרת זאת מטרה, אבל כרגע אני ממוקד בניס, ורוצה לתת את המקסימום ולהתקדם".