אסף נמני: ירקו עליי מול משפחתי, הרגשתי נורא

מאמן קטמון סיפר על מה שעבר עליו מול הפועל הרצליה: "הייתי מובך"

זיו אמויאל  10.02.15 - 16:15
תחילת כתבה

ימים ספורים לאחר משחק העונה בליגה א' צפון בין הפועל הרצליה להפועל קטמון (1:1), והרוחות סוערות. כזכור, השופט, קובי לחם, ציין בדו"ח המשחק כי מיד לאחר כיבוש שער השוויון הדרמטי של אדם מזרחי לזכות הירושלמים (95), חגג מאמן קטמון, אסף נמני, ותוך כדי היפנה אצבע משולשת לכיוון קהל הרצליה.

בראיון גלוי לאתר ערוץ הספורט, התייחס היום (שלישי) נמני לראשונה למקרים המיוחסים לו ושפך אור על השתלשלות האירועים: "זה היה משחק סופר חשוב בשבילנו שהתכוננו אליו כל העונה, ולצערי גם נראינו בו לא טוב. היו לא מעט רגעים של פורקן יצרים במשחק הזה, ולצערי זה היה אחד מהם. חשוב לי לציין שבמשך 90 דקות ישבו מאחורי הספסל שלנו כמה מאנשי הרצליה שהקניטו אותי, גידפו אותי בקללות שאני מרגיש מובך ולא נעים לי אפילו לצטט".

נמני הוסיף: "רגע השיא היה בדקה ה-17, כשהסתובבתי לספסל שלנו וקיבלתי יריקה לפנים מאחד מהם. כולם ראו את זה, כולל המבקר במשחק וחבל לי שהוא החליט להתעלם מהאירוע. התחננתי אליו 'אנשים יורקים לי בפנים, אתה לא רואה?', עד שהגיעו ליציע כוחות אבטחה שלקחו את האנשים האלה משם, אבל הם חזרו אחרי כמה דקות שוב. המשפחה שלי היתה שם, וחברים קרובים. זו היתה הרגשה נוראית".

"אגרתי ואגרתי במשך 90 דקות, ואחרי השער זה פשוט התפרק ממני", המשיך נמני. "אני מתנצל על מה שקרה. זה לא מחמיא לי ולערכים של קטמון, זו לא רוח המועדון שאותו אני מייצג ומוביל, ועל כך אני מבקש סליחה. חשוב לי שאנשים לא ישפטו אותי על המשחק הזה. אני איש חינוך בישראל ואני מרגיש שנעשה לי רצח אופי. קיבלתי עשרות מסרונים בסוף השבוע מאנשי כדורגל שלא הצדיקו את מה שעשיתי, אבל גם טענו שלירוק למאמן כדורגל בפנים זו אלימות לכל דבר ועניין". עוד לפני שיגזר דינו ביום רביעי, נמני החליט לתרום כ-10 שעות לקהילה עבור נוער בסיכון.

השופט, קובי לחם, תיאר בדו"ח את התנהלות האוהדים המקומיים בסיום המשחק: "במהלך הירידה של צוות השיפוט מכר הדשא לחדר ההלבשה, אוהדי הרצליה ירקו עלינו, יריקות שפגעו לנו בפנים ובגוף. נאלצנו לרוץ אל המבואה, תוך כדי שאנחנו מתגוננים מאותם אוהדים".

אלי ג'מיל, בעלי הפועל הרצליה, מסר בתגובה לאתר ערוץ הספורט: "אחד שהוא יגיד לך שהוא רצח, בגלל שיש להוא אף ארוך. מה הקשר? אסף נמני צריך להתנצל, כי הוא מאמן כדורגל ולא עושים דברים כאלה. אני לא ראיתי משחק כדורגל בישראל שלא מגדפים אותך ולא מקללים אותך. אם ירקו לו בפנים, אז זה גועל נפש אבל עדיין לא מצדיק את התנועה המגונה שהוא עשה. ליבי עם הקהל של קטמון, אין אוהדים כאלה. מדהים".