באמצע האימון: ראשי ההנהלה נפגשו עם מאמן היריבה הקרובה

המפגש חדרה-גלבוע תחת עין בוחנת. המאמן רון קלר חושש: "ישר הבנתי שייתכן שיהיה מצב בשישי שאני אגיד לשחקנים רוצו ימינה וחלק מהם ירוצו שמאלה"

רז זהבי
רז זהבי  23.04.15 - 12:32
חשש רציני או סתם פרנואידיות? (דאבל פס)
חשש רציני או סתם פרנואידיות? (דאבל פס)
תחילת כתבה

דמיינו שמכבי נתניה פוגשת את הפועל חיפה במחזור הכרעה בתחתית ויומיים לפני המשחק מגיע טל בנין למתחם האימונים, רוני לוי מדריך את שחקניו ובנין יושב במשך שעתיים עם הנהלת נתניה בתוך החדר. תסריט דמיוני? לא בליגות החובבניות.

הפועל חדרה, שכבר הבטיחה את הישארותה בליגה א' צפון, תארח מחר את אסי גלבוע שנלחמת על חייה. ביום שלישי נדהמו מאמן חדרה רון קלר ושחקניו לגלות את מאמן גלבוע אייל עמר מגיע אל המגרש ובמשך כשעתיים יושב בחדר עם הבעלים יואב קובי והמנהל האדמיניסטרטיבי אלי דגני (דודו של אוראל דגני).

מיד לאחר האימון הודיע רון קלר להנהלת הקבוצה כי הוא מבקש לסיים את תפקידו ולא להופיע למשחק. קלר: "זה באמת שיא החוצפה בכדורגל. זה כמו להשתין מהמקפצה. ניסו למכור לי שלבעלים של הפועל חדרה היה איזה חוב עבר לאייל עמר, אבל כאילו אייל עמר לא יודע איפה הוא גר. השחקנים היו פשוט בהלם. ישר הבנתי שייתכן שיהיה מצב בשישי שאני אגיד לשחקנים רוצו ימינה וחלק מהם ירוצו שמאלה".

אתמול בשעות הערב ניסו בכירים בעיר חדרה להניא את קלר מהחלטתו, מה שעוד שמדובר באחד המאמנים המוכשרים והמצליחים בליגה א' צפון. כצעד של פשרה, ועל מנת לאפשר למאמן להגיע בעצמו למסקנה כי לא מדובר ב"מכירה" מאחורי גבו, קלר מתכוון לזמן לחדרו כל אחד משחקני ההרכב ולהזהיר אותם מפורשות לא להקל ראש וחלילה לאפשר לאסי גלבוע לטייל לניצחון הדרוש לה במשחק.

"סמוך למשחק, ממבט בעיני השחקנים, אדע אם את המשחק הזה אני אוכל לנהל כסדרו או שחלילה עשו משהו לא תקין מאחורי גבי", הבהיר המאמן. יש לציין כי בין הפועל חדרה לאסי גלבוע קיימת מערכת יחסים מאוד קרובה. אייל עמר אימן בעבר את הפועל חדרה ומקורב מאוד לבעליה.

ברקע הדברים, מדובר בליגה בה קבוצות רבות משחקות באותה מסגרת זה למעלה מעשור ויש הטוענים שקיימת לכאורה נורמה של "שמור לי ואשמור לך". לנוכח ההתפתחויות, גם מוקד חקירות ואנשי חברת וייצמן-יער נמצאים בתמונה.

גם קבוצות נוספות שנמצאות בתחתית כבר שקלו להוציא צו מניעה נגד קיום המחזור, אבל סומכים עקב היכרות רבת שנים על יושרו המקצועי של רון קלר, שהפך בימים האחרונים למעין אביר שנלחם למען הצדק, אלא אם יתברר שהוא נאבק בעיקר בתחנות רוח.

כמובן שהמשחק הזה, כמו גם משחק האליפות של קטמון בצור שלום, ועשרות משחקים נוספים יהיו במוקד השידור של התכנית "שישי ושערים" ברדיו של אתר ערוץ הספורט ביום שישי מ-14:00.

הדפס