שיחק ב-2 ליגות במקביל, מג'דל כרום נענשה

וואסים הלון שיחק בליגה הפלסטינאית ובליגה א' במקביל, קבוצתו נענשה

רז זהבי
רז זהבי  23.03.16 - 22:35
עלה ביוקר. הלון
עלה ביוקר. הלון

תגיות: א צפון

תחילת כתבה

שיתופו של הכדורגלן וואסים הלון שלא כדין עלה למג'דל כרום ביוקר. בעקבות החשיפה באתר "דאבל פס" על שיתופו של שחקן שלא כדין, קבע היום (רביעי) דיין בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל ישראל שמעוני ניצחון טכני של 0:3 להפועל חדרה וקנס את מגד'ל כרום ב-3,000 ש"ח.

לפני כחודש נכתב כי הלון שותף שלא כדין בכרום, כיוון ששיחק באותו הזמן גם בליגה הפלסטינאית. בעקבות התחקיר, ערערה הפועל חדרה לבית הדין. לאחר הערעור פתחה חברת ויצמן יער בתחקיר של הפרשה. ממצאי חברת ויצמן יער הועברו לבית הדין של ההתאחדות לרבות כתב אישום נגד מג'דל כרום מצדו של עורך הדין ניר רשף, התובע של ההתאחדות.

בדיון שנערך בין כותלי בית הדין ניפק אורן גולן, הבעלים של הפועל חדרה, הצגה משפטית שלא הותירה את הדיין אדיש. עמדתו של גולן אף גובתה על ידי חברת החקירות וכמו כן גורמי ההתאחדות השונים האחראיים על רישום השחקנים בהתאחדות.

בעקבות זאת פרסם כאמור הדיין ישראל שמעוני פסק דין מנומק ועיקרו קביעה על שיתוף שחקן בניגוד לחוק והפסד טכני אותו ספגה קבוצת מג'דל כרום מאחר ולטענתו ניצחונה על הפועל חדרה הושג בדרך לא כשרה.

במשחק עצמו שנערך במחזור ה-15 בליגה א' צפון, ניצחה מג'דל כרום 0:1. בעקבות ההחלטה קפצה הפועל חדרה למקום השלישי בטבלה ואילו מג'דל כרום הסתבכה עוד יותר במקום האחרון כשממאזנה הופחתו שלוש נקודות והיא התרחקה שבע נקודות מחוף מבטחים.