הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "בנבחרות רבות שחקני NBA לא יופיעו ליורובאסקט"

עוזר מאמן בריטניה ביורובאסקט התייחס לדילמה הקשה של מקל. על המשחק נגד ישראל: "קרב ישיר על העלייה"

רועי גלדסטון  28.07.13 - 12:57
גודס. מתרגש מהחוויה החדשה
גודס. מתרגש מהחוויה החדשה
עוזר מאמן נבחרת בריטניה ליורובאסקט, גיא גודס, המריא לפנות בוקר (ראשון), על מנת להצטרף לנבחרת הבריטית ולהתחיל רשמית בהכנות למשחקים שיתקיימו בסלובניה. כזכור, המשחק הראשון של גודס ונבחרתו באליפות אירופה יהיה מול נבחרת ישראל ב-4 בספטמבר.

גודס ישהה 4 ימים בלונדון, שם הוא והמאמן הראשי ג'ו פרונטי יסיימו לקיים מבחנים וניפויים אחרונים לסגל. לאחר מכן ייצאו ל-10 ימים מחנה אימונים סגור, מרחק שעתיים נסיעה מלונדון ושם יקיימו את ליבת ההכנה הטקטית למשחקים. משם תטוס הנבחרת הבריטית למספר טורנירי הכנה ולמעשה תחזור ללונדון רק אחרי האליפות עצמה, כאשר בין היתר יתקיימו משחקי אימון מול פולין, יוון וספרד.

גודס אמר לאתר ערוץ הספורט לפני המראתו: "זו חוויה מאוד מעניינת. אני מתרגש לעשות דבר שונה שלא עשיתי עד עכשיו, לעבוד במדינה שונה, צוות שונה וחדש וזה אתגר מאוד גדול. אני הולך על ההזדמנות הזו ומקווה שאוכל לעזור לנבחרת להצליח".

בריטניה תגיע לאליפות ללא השחקנים החזקים ביותר שלה. לואל דנג משיקאגו בולס וג'ואל פרילנד מפורטלנד ויתרו על התענוג של המשחקים בלובליאנה. דנג מחלים מווירוס שדרש את אשפוזו במהלך חודש יוני, ואילו פרילנד החליט לנוח ולקיים הכנה ראויה לקראת העונה הקרובה בליגה הטובה בעולם.

גם ביירון מולנס, ששיחק בעונה החולפת בעמדת הסנטר בשארלוט והצטרף לאחרונה לקליפרס, ומחזיק באזרחות בריטית לצד אזרחות אמריקאית, לא יגיע לאליפות והחליט לוותר. מי שכן יגיע הוא פופס מנסה בונסו שאמור היה לשחק בעונה החולפת במכבי ת"א, אבל נחתך עוד לפני האימון האימון הראשון, בגלל בעיות ברכיים.

עד כמה משמעותי המשחק הראשון מול נבחרת ישראל?
"תמיד המשחק הראשון מאוד משמעותי, במיוחד כשאתה מול נבחרת שכביכול מתמודדת על העלייה מולך. הרי לא בריטניה ולא ישראל מתמודדים על כרטיס לשלב הבא מול צרפת שהיא פייבוריטית למקום הראשון, ולכן המשמעות גדולה".

עד כמה משמעותית העובדה שגל מקל צפוי לוותר על היורובאסקט מבחינת הנבחרת הישראלית?
"העניין הזה קורה גם בהרבה מקומות אחרים. גם אצלנו עם ג'ואל פרילנד זה ככה. שחקנים צריכים לקחת את ההחלטות שלהם, בסופו של דבר הם מחליטים מה יהיה, ואפשר להבין את הקבוצות שרוצות הכנות אופטימאליות של השחקנים שלהם".