לימונד: "אנחנו מאוכזבים יותר מכולם"

הגארד לקראת צרפת: "תיאורטית זה אפשרי, אנחנו נמשיך להילחם"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט לסלובניה  06.09.13 - 09:26
תחילת כתבה

נבחרת ישראל שוב קמה לבוקר שאחרי הפסד, בעקבות ה-74:67 לאוקראינה במחזור המשחקים השני של אליפות אירופה. בגלל שהערב המשחק מול צרפת ייערך בשעה 21:00 (שעון מקומי), אריק שיבק קיבל מספיק זמן לערוך אימון מוקדם, כמובן ללא אלכס טיוס הפצוע, ששוחרר מהסגל. מעכשיו נבחרת ישראל נותרה עם 11 שחקנים וההחלטה לקחת שחקן פצוע לאליפות התבררה כשגויה.

"התחלנו לשחק טוב מסוף הרבע השני, כשנקלענו לפיגור 9 נקודות. במחצית השניה שיחקנו טוב ודי שלטנו במשחק, אבל רצנו אחריהם והיה מחסום מנטלי בכל פעם שהתקרבנו", ניסה רביב לימונד להסביר. "אנחנו מוכנים, כולם מפוקסים, אבל יש דברים שלא קשורים. לקלוע זריקות פתוחות, החטאות מהעונשין. הפעם הפסדנו בכדורסל וזה כבר מעודד. באנו ונלחמנו, נראינו יותר כמו שנבחרת ישראל אמורה להיראות, אני מקווה שנמשיך בזה ב-3 משחקים שנותרו לנו".

"אולי חלק מהשחקנים התרגשו ולא הגיעו בשיא הריכוז", המשיך הגארד במאמצי הניתוח. "זה לא תירוץ ואני לא אומר שזה בסדר, אנחנו שחקנים מנוסים למרות שדווקא עבור השחקן הכי בכיר זאת האליפות הראשונה שלו. זה לא תירוץ, מה שהיה היה ואנחנו מאוכזבים יותר מכולם. אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה כי תיאורטית זה אפשרי, ונמשיך להילחם".

"אני לא יודע מה הבעיה", הודה לימונד. "יש לנו חבר'ה טובים שעובדים קשה ורוצים להצליח. הגענו בכושר טוב ומנטלית היינו בסדר, אבל זה כמו כדור שלג שמתחיל בפעולה לא טובה. כל המאמצים שיש לנו עוסקים בלתקן את הבור שנקלענו אליו".

כשנשאל על הביקורת הקשה שמגיעה מהארץ, השיב לימונד: "אנחנו גאונים בלנפח בועה ואז לפוצץ אותה. צריכים להילחם כל הזמן, לדעת מי אנחנו ולא לחשוב שאנחנו הכי גדולים באליפות. לא אהבתי את כל הטרראם הזה, אבל בסדר... זה מה שהיה".