ככה נעלה: איך ישראל תגיע לשלב הבא?

הנבחרת חייבת לנצח את גרמניה ולקוות לניצחונות גם של צרפת ואוקראינה. אפשרי בהחלט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.09.13 - 00:14
תחילת כתבה

יום המשחקים הרביעי באליפות אירופה הציב תרחיש אחד בלבד שרק אם הוא אכן יקרה, נבחרת ישראל תזכה להכנס ל-12 הגדולות באירופה. זה לא בשמיים, הנבחרת שתשחק מולנו מחר, גרמניה, כבר איבדה עניין בטורניר לאחר שהודחה ממנו עם הפסד לבריטניה.

ככה נראה הבית של ישראל כרגע:
1. צרפת. 3 ניצחונות והפסד 
2. אוקראינה. 3 ניצחונות והפסד
3. בלגיה. 2 ניצחונות ו-2 הפסדים
4. בריטניה. 2 ניצחונות ו-2 הפסדים
5. ישראל. ניצחון ו-3 הפסדים
6.גרמניה. ניצחון ו-3 הפסדים.

משחקי מחר: בריטניה – אוקראינה; גרמניה – ישראל; בלגיה – צרפת. רק נבחרת אחת מתוך השלוש, ישראל, בריטניה או בלגי,ה תצטרף לאוקראינה וצרפת בשלב הבא (3 הראשונות עולות).
 
אם בלגיה או בריטניה ינצחו מחר, אפסו סיכויינו לעלות. אפשר להתנחם בכך שעבור שתי היריבות שלהן זה משחק חשוב: אם צרפת או אוקראינה יפסידו, זה יהיה הפסד שייגרר איתן לשלב הבא וייחשב בו. במידה ואכן בלגיה ובריטניה יפסידו וישראל תנצח את גרמני,ה יווצר בית משולש של 3 נבחרות עם 2 ניצחונות ו-3 הפסדים. לא הפרשי הסלים הם שיקבעו, אלא המאזן בין 3 הנבחרות האלה וישראל אמורה להגיע למצב הזה לאחר שני ניצחונות על גרמניה ובלגיה. יותר מזל משכל.
 
לסיכום, התרחיש שמעלה אותנו: הפסד בריטי לאוקראינה (המשחק ב-15:30) ניצחון שלנו על גרמניה בכל הפרש (18:45, שידור ישיר כאן באתר) והפסד בלגי לצרפת (22:00, שידור ישיר בערוץ הספורט). כל סטייה משלושת המשחקים האחרונים שולחת אותנו הביתה.