מחמם את הלב: השחקן ב-NBA שהאכיל הומלס

עוד לפני שדרך על פרקט, הרוקי החדש של וושינגטון זכה באהבת הקהל בעיר והוכיח שיש דברים יותר חשובים מנקודות ואסיסטים. יעמוד בציפיות גם על המגרש?

שי לוי
שי לוי  09.10.13 - 13:51
פורטר. יותר חשוב מסלים וריבאונדים (gettyimages)
פורטר. יותר חשוב מסלים וריבאונדים (gettyimages)
תחילת כתבה

הכוכב החדש של הוויזארדס, אוטו פורטר ג'וניור, אשר נבחר במקום השלישי בדראפט האחרון, הפך לאחרונה לחביב העיר וושינגטון. עוד לפני שרשם את הופעת הבכורה שלו על הפרקט במדי הוויזארדס. איך? כמו שהאמריקאים אוהבים, כל מה שהספיק לו זה מעשה אחד טוב של התחשבות ואדיבות.

הסמול פורוורד בן ה-20, בוגר מכללת ג'ורג'טאון המפורסמת, אמנם לא הצליח להרשים את אוהדי הקבוצה בליגת הקיץ ואף החמיץ את משחק ההכנה הלילה (בין שלישי לרביעי) מול ברוקלין נטס בשל פציעה בירך, אך זה לא מנע ממנו לגנוב את הכותרות. אחד מתושבי העיר הבחין ברוקי, המתנשא לגובה של 2.03 מטר, חולק את ארוחת הצהריים שלו עם אדם מחוסר דיור ששהה באותו הזמן בקרבת מקום והתחנן לארוחה או כסף מהעוברים ושבים.

לפי עדות הראייה, פורטר ג'וניור היה היחיד שלא נשאר אדיש למצבו של האיש האומלל ורכש עבורו סנדוויץ', שתיה וחטיפים. פורטר לא הסתפק רק בכך. הוא התיישב לצידו של האיש ושניהם אכלו יחדיו כשהם מנהלים שיחת חולין, שנראתה מחוייכת במיוחד. בוושינגטון התרגשו מהמחווה הנדירה של הרוקי הצעיר ובכתבה מיוחדת שפורסמה בשל כך ב"וושינגטון פוסט" קיבל השחקן מחמאות גדולות.

"מה אנחנו עושים כאשר אנו מניחים שאף אחד לא מעריך או שם לב לאופי האמיתי שלנו?", נכתב בעיתון, "היה נהדר לראות את ההתייחסות של פורטר לסיטואציה ואת חוסר האדישות שלו. מהלך של אדיבות טהורה, הרחק ממרכז תשומת הלב של האנשים והתקשורת, מראה את אופיו האמיתי של האדם והדאגה שלו לזולת. שאפו לך מר פורטר - אתה ג'נטלמן ודוגמא לכל האוהדים בכל הגילאים".

ג'נטלמן זה אכן תואר נחמד אלא שגם פורטר יודע, שעם כל הכבוד להתנהגות האצילית שלו מחוץ למגרש, בסופו של דבר הוא יימדד בעיקר על ידי יכולתו לשדרג את הוויזארדס הצעירים על המגרש. גם אלפי מחוות אציליות מסוג זה לא יוכלו לפצות על חולשה מקצועית.