בראיינט ייעדר מהדרבי: "סופרמן לא יכול לרוץ"

כוכב לייקרס עדיין פצוע, ד'אנטוני עם תיאור ציורי לפני פתיחת העונה מול הקליפרס. אנדרו ביינום בספק גדול, נואה כשיר וגריינג'ר ייעדר

שי לוי
שי לוי  28.10.13 - 18:36
תחילת כתבה

קצת יותר מ-24 שעות נותרו עד לכדור הפתיחה הראשון של עונת 2013/2014 ב-NBA אך כרגע לא מעט שחקנים מרכזיים סובלים מפציעות וצפויים להחמיץ את פתיחת העונה. הכוכב הגדול ביותר שלא יוכל לפתוח את העונה ביחד עם קבוצתו הוא קובי בראיינט, שלא הצליח להחלים בזמן מהפציעה בגיד אכילס ולוס אנג'לס לייקרס תיאלץ להסתדר בלעדיו בדרבי של לוס אנג'לס מול הקליפרס.

המאמן, מייק ד'אנטוני, ענה בשלילה לעיתונאים שרצו לדעת האם יש סיכוי שבראיינט ישחק במשחק הפתיחה של העונה בלילה שבין שלישי לרביעי וסיפר על מצבו הנוכחי: "אלוהים, אני יודע שהוא סופרמן אבל הוא אפילו לא התחיל לרוץ. אין סיבה לדאגה, הוא עושה התקדמות והוא יחזור כמה שיותר מהר וברגע שהוא יוכל". בראיינט עצמו סיפר לאחרונה שלהבדיל מהפציעות הקודמות שעבר בקריירה, הפציעה באכילס מונעת ממנו לחזור למגרשים לפני שהוא מחלים באופן מלא ולכן הפעם הוא לא יכול לנהוג כמו בעבר ולשחק על אף הפציעה.

שחקן נוסף שלא יפתח את העונה בשל פציעה הוא דני גריינג'ר מאינדיאנה. הסמול פורוורד, שחזר העונה למגרשים אחרי היעדרות ארוכה בשל פציעה קשה בפיקת הברך, נפצע במהלך טרום העונה וייעדר בוודאות משני המשחקים הראשונים של העונה כאשר הערכות הצוות הרפואי של הפייסרס מדברות על תהליך החלמה שיערוך כשלושה שבועות.

אנדרו ביינום, שהחמיץ את העונה שעברה בגלל פציעה בברך, צפוי גם כן להחמיץ את פתיחת העונה.  הסנטר, אקס לייקרס וכיום הרכש הנוצץ של קליבלנד קאבלירס, החל להתאמן חלקית עם הקאבס ביום ראשון אבל עדיין לא כשיר במאת האחוזים למרות שמאמנו, מייק בראון, לא שולל לחלוטין את האפשרות שהוא ישחק מול ברוקלין במשחק הפתיחה בלילה שבין רביעי לחמישי.

לעומת השלושה הנ"ל, ג'ואקים נואה, הצליח להחלים בזמן לפתיחת העונה וישחק מול האלופה, מיאמי היט, במשחק המרכזי של ערב הפתיחה. הסנטר המוביל של שיקגו פספס את ההזדמנות לזכות באליפות אירופה בקיץ ונאבק עם פציעה טורדנית במפשעה לכל אורך טרום העונה אבל אמר לכלי התקשורת בעיר הרוחות שהוא כשיר במאה אחוזים לפתיחת העונה ושהוא לא יעז להחמיץ את המשחק המסקרן מול האלופה.