כספי: "חשבתי לחזור לאירופה בקיץ, הביטחון שלי ירד לגמרי"

הישראלי הראשון ב-NBA מספר על הקשיים בקליבלנד: הייתי בדכאון, אבל בניתי אופי". על ההתאוששות ביוסטון אמר: "עד היום אני מאזין לפעמים להודעה שקואץ' מקהייל השאיר לי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.13 - 13:00
תחילת כתבה

לא הרבה אנשים חשבו שעמרי כספי יוכל לצאת מהתקופה הרעה שהיתה לו בקליבלנד. הישראלי הראשון ב-NBA פתח נהדר את התקופה שלו מעבר לים כששיחק במדי סקרמנטו, אבל בעונתו השנייה החלה ההדרדרות. בקיץ האחרון הוא קיבל טלפון מרגש שפתח עבורו דלת ביוסטון רוקטס, שם הוא מתחיל לאט לאט לחזור לקצב.

"קואץ' מקהייל השאיר לי הודעה בטלפון במהלך הקיץ ואז התחיל את מסע השכנועים, והתחלנו לדבר", אמר כספי בראיון מיוחד לאתר האוהדים של הרוקטס, "אני עדיין שומר את ההודעה. הוא אמר לי שהוא רוצה שאשחק בעמדה 3 ובעמדה 4. הוא הסביר שאני אוכל לרווח את המשחק ולעזור לקבוצה לנצח, ושהוא אהב את הדרך שבה נלחמתי. זה אחד הגורמים העיקריים שבגללם הגעתי לכאן. עדיין יש לי את ההודעה הזו ואני עדיין מאזין לה לפעמים".

"זאת הייתה הפעם הראשונה שבאמת דיברתי עם מאמן שדיבר אליי", המשיך כספי, "הקבוצה הזו הייתה אמורה להיות טובה גם בלעדיי. אבל להיות חלק מקבוצה שיכולה להיאבק על אליפות, אחרי מה שעברתי, ואז הוא משאיר לי הודעה כזו ואומר לי שהוא אוהב אותי ורוצה שאני אבוא לשחק חזק ולעזור, ולעשות את הדברים שאני יודע - זה פשוט היה יום מרגש".

על התקופה בקליבלנד אמר: "זה היה קשה, ממש קשה. היינו אחת הקבוצות הרעות בליגה. להיות על הספסל ולא לשחק, עם האוהדים וכל זה, הלחץ התגבר. בכל משחק ששיחקנו, התקשורת בישראל עקבה מקרוב. במיוחד כשאתה לא משחק בקבוצה רעה כזאת, אתה מתחיל לחשוב מחשבות. זו סיטואציה מדכאת. אני לא טיפוס מדוכדך, אני תמיד מנסה לחייך וליהנות. אבל כשאתה לא משחק יום או שניים, שבוע שניים, שבועות ואז חודש, ואתה עובר את כל זה, קשה מאוד לא לאבד את הביטחון".

הישראלי המשיך: "בנקודה מסויימת, באמת איבדתי את הביטחון. אבל כשאתה מתפתח כשחקן, אתה בונה לעצמך חומות. אתה בונה אופי. האנשים שקרובים אליך עוזרים לך. יש לך משפחה וחברים. המשפחה שלי באה הרבה, חבר מישראל התגורר איתי. ידעתי שאני לא הולך לשחק כשהגענו למשחקים. היה קשה מאוד להוציא את הראש שלי מהכדורסל".

על ההצעות בקיץ (ספרס, וושינגטון וממפיס) הוסיף: "כשנכנסתי לשוק השחקנים החופשיים, הופתעתי כי כמה קבוצות התקשרו כמה פעמים. המטרה הראשונה שלי הייתה להגיע ליוסטון, אבל היו כמה קבוצות שהתקשרו. הופתעתי מכיוון שלא שיחקתי, לא הייתי חלק מרוטציה. כמה אנשים ביקרו אותי, אמרו שאני לא צריך להיות בליגה. ידעתי שאם אקבל הזדמנות לשחק ולהיות במערכת טובה ועיר טובה, אהיה מסוגל לעשות דברים. אני יכול לשחק. אתה לא באמת יודע, עד ה-1 ביולי, אסור לאף אחד להתקשר אליך. חשבתי לחזור לאירופה, שאולי זמני עבר. אבל יוסטון הראתה עניין רב".