קובי בראיינט שוב נפצע וייעדר 6 שבועות

כוכב הלייקרס, שהחלים מקרע בגיד אכילס, שבר הפעם עצם במפרק הברך

שי לוי
שי לוי  19.12.13 - 22:49
תחילת כתבה

קובי בראיינט, שרק לאחרונה חזרה מהשבתה ממושכת בשל קרע בגיד אכילס, ייעדר מהמגרשים 6 שבועות נוספים. בצוות הרפואי של לוס אנג'לס לייקרס אישרו את הידיעה בצער, וכעת ישובו להמתין לשובו של הכוכב.

על פי הפרסומים בארצות הברית, בראיינט בן ה-35 סובל משבר בעלי הצידי, הצד החיצוני של עצם השוק בחיבור של מפרק הברך, זאת כתוצאה מהמפגש הכואב עם טוני אלן במשחק מול ממפיס גריזליס לפני יומיים. מדובר במכה נוספת עבור הכוכב הוותיק, שפיספס כזכור את כל הסיום העונה שעברה ואת פתיחת זו הנוכחית. 

כזכור, בראיינט נפצע בברכו במהלך הרבע השלישי בניצחון על הגריזליס. בתחילה זה היה נראה כמו פציעה לא קלה, אלא שהכוכב הפתיע וחזר למגרש לאחר פסק זמן קצר והוביל את הלייקרס לניצחון עם 21 נקודות.

טרם חזרתו של בראיינט למגרשים לפני כשבוע וחצי, עמדו הלייקרס על מאזן חיובי של 10 ניצחונות לעומת 9 הפסדים, אלא שמאז הקאמבק המתוקשר ניצחו שני משחקים בלבד והפסידו בארבעה. בראיינט שותף בשישה משחקים בלבד מאז השלים את החלמתו מהקרע בגיד אכילס ולא ממש הצליח לשמור על יציבות. הוא אמנם שיחק 29.5 נקודות בממוצע לערב, אבל קלע "רק" 13.8 נקודות (42.5% מהשדה, 18.8% מהשלוש), מסר 6.3 אסיסטים וקטף 4.3 ריבאונדים.

וזו לא הבעיה היחידה של הלייקרס, שעומדים כרגע על מאזן 13:12 ומדורגים במקום ה-11 במערב. גם סטיב נאש ייעדר עוד ארבעה שבועות, חזרתו של ג'ורדן פארמר תידחה בשבוע נוסף וגם פאו גאסול נאלץ להתמודד מדי יום עם השמועות המחודשות על טרייד שישלח אותו הרחק מעיר המלאכים.