"אם האוהדים מיואשים, שיעודדו קבוצה אחרת"

משבר בלייקרס. ד'אנטוני יוצא נגד הקהל, אך נשאר אופטימי: "אני לא אתייאש"

שי לוי
שי לוי  24.12.13 - 23:48
לא מניף דגל לבן. ד'אנטוני (gettyimages)
לא מניף דגל לבן. ד'אנטוני (gettyimages)
תחילת כתבה

העונה של הלייקרס הגיעה הלילה (בין שני לשלישי) לשפל חדש עם התבוסה ב-27 נקודות לפיניקס סאנס הלוהטת - אבל מייק ד'אנטוני מסרב לוותר על העונה הנוכחית. למרות המאזן השלילי ומכת הפציעות שהשביתה את קובי בראיינט ושלושת הרכזים המובילים של הקבוצה, המאמן עדיין מעט אופטימי.

לאחר התבוסה לסאנס, תקף ד'אנטוני את אחד העיתונאים שטען בפניו כי האוהדים של הלייקרס כבר מיואשים מהמצב ומכך שהמאזן של הקבוצה עומד על 13 ניצחונות ו-15 הפסדים. "למה שאתייאש?", אמר המאמן. "אנחנו נלחמים עם חבורה של אנשים טובים ששיחקו טוב בעבר ויחזרו לעשות זאת שוב גם בעתיד. אם האוהדים מיואשים, אז שימצאו קבוצה אחרת לעודד ולאהוד. אני אהיה בסדר. אנחנו לא הולכים להיכנע. אתה צוחק עליי? מיואש? זה אפילו לא יהיה פייר כלפי השחקנים אם ארגיש כך".

כאמור, מלבד חסרונו של בראיינט, הלייקרס סובלים מבעיה גדולה בעמדת הרכז: כל שלושת מובילי הכדור (סטיב נאש, ג'ורדן פארמר וסטיב בלייק) פצועים והמאמן מנסה לאלתר ומציב את שני הקלעים, ג'ודי מיקס וזבייר הנרי, בצוותא בקו האחורי.

בעקבות המחסור ברכזים, הלייקרס קלעו באחוזים חלשים מהשדה בשני ההפסדים האחרונים ובתבוסה לפיניקס מסרו כל שחקני הקבוצה רק 12 אסיסטים סה"כ. "אין ספק שזאת בעיה גדולה", התייחס ד'אנטוני למצוקת הרכזים אך הקפיד שוב לשמור על אופטימיות. "אנחנו נהיה בסדר. אני לא רוצה להמשיך להתלונן למרות שיש לנו תירוצים. אנחנו הולכים להילחם בכל הכוח, בכל משחק, ונעבור את התקופה הזאת".

בניסיון לפתור את הבעיה, הלייקרס החתימו בימים האחרונים את קנדל מארשל הצעיר, בוגר מכללת צפון קרוליינה, שנבחר בסיבוב הראשון בדראפט 2012 ע"י הסאנס ונחשב לפוטנציאל גדול אך נכשל ב-NBA ומצא את עצמו בליגת הפיתוח. מכת הפציעות של רכזי הלייקרס והיכולת המרשימה שהציג ב-NBDL העונה נתנו לו הזדמנות נוספת בליגה הטובה בעולם אם כי בשני המשחקים הראשונים שלו במדיה הוא מיעט לשחק.

בעיה נוספת של הלייקרס היא שהיריבה הבאה שלה היא האלופה, מיאמי היט, שתגיע בליל רביעי לסטייפלס סנטר. קברניטי הליגה קבעו את המפגש בין הלייקרס להיט בחג המולד בציפייה לקרב ישיר בין לברון ג'יימס וקובי בראיינט אך הפציעה של בראיינט בברכו הרסה להם את התוכניות. לפיכך, כל תוצאה מלבד ניצחון של לברון וחבריו תיחשב להפתעה גדולה.