אולסטאר: החוק שיזעזע את תחרות השלשות

בניסיון להכניס עניין נוסף לתחרות, ב-NBA החליטו על חוק חדש ומקורי שיוסיף צבע להתמודדות בין הצלפים. כריס פול הודיע רשמית שישחק באולסטאר

שי לוי
שי לוי  11.02.14 - 17:09
פול ג'ורג' בתחרות השלשות בשנה שעברה. השנה הוא בתחרות ההטבעות (gettyimages)
פול ג'ורג' בתחרות השלשות בשנה שעברה. השנה הוא בתחרות ההטבעות (gettyimages)
תחילת כתבה

בסוף השבוע הקרוב ייערך בניו אורלינס האולסטאר של ה-NBA וכדי להוסיף עוד קצת צבע לתחרות השלשות המסורתית, בהנהלת הליגה הטובה בעולם החליטו לשנות במקצת את החוקים.

עד עכשיו התרגלנו לראות את הצלפים המשתתפים בתחרות זורקים ארבעה כדורים רגילים וכדור אחד צבעוני שקליעתו שווה שתי נקודות בכל אחת מחמש העמדות.

גם השנה יהיו חמש תחנות וחמישה כדורים בכל תחנה, אלא שהפעם, באחת מהן יהיו רק כדורים צבעוניים.  שאר העמדות יישארו ללא שינוי כאשר לכל אחד משמונת המתמודדים תהיה את האפשרות לבחור את העמדה המועדפת עליו ובה יוכל למקם את הכדורים הצבעוניים.

לדוגמא, אם שחקן קולע מהפינה טוב יותר מכל עמדה אחרת, הוא יוכל למקם באחת משתי הפינות את עמדת הכדורים הצבעוניים ולשפר את ביצועיו, כך שזהו בהחלט שינוי שעשוי להתגלות כמשמעותי. התחרות השנה צפויה להיות מהאירועים הבולטים של סוף השבוע החגיגי ולא רק בגלל החוק החדש. כוכבים כמו סטף קארי, קווין לאב , דמיאן לילארד, ג'ו ג'ונסון והזוכה של העונה שעברה, קיירי איירווינג, יכבדו אותה בנוכחותם ויתמודדו מול מומחי שלשות כמו ארון אפללו ומרקו בלינלי והכישרון הצעיר, בראדלי ביל.

בחדשות נוספות הקשורות לאולסטאר, כריס פול הודיע רשמית שיוכל להשתתף במשחק המרכזי שיפגיש בין כוכבי המערב למזרח. הרכז הנהדר של לוס אנג'לס קליפרס, שרק לאחרונה התאושש מפציעה בכתף וחזר לפעילות בניצחון המרשים על הסיקסרס, יופיע במשחק היוקרתי בפעם השביעית מתוך תשע עונותיו ב-NBA. סטף קארי אומנם הועדף על פניו בחמישייה הפותחת של המערב אך בשל פציעתו של קובי בראיינט, סקוט ברוקס יוכל לקדם את פול לעמדת הרכז המוביל ולהזיז את קארי לעמדת השוטינג גארד.