נשבר להם: אוהדי ניו יורק ניקס מוחים נגד בעלי הקבוצה

הכישלון הגדול העונה הוא כנראה הקש ששבר את גב הגמל והאוהדים מנסים לארגן הפגנה מיוחדת נגד דולאן בעוד שבועיים. ג'ייסון קולינס חתם לעוד עשרה ימים בברוקלין

שי לוי
שי לוי  05.03.14 - 21:45
דולאן. מחאה נדירה בכדורסל (gettyimages)
דולאן. מחאה נדירה בכדורסל (gettyimages)
תחילת כתבה

מחאת אוהדים הפכה לדבר שבשגרה בשנים האחרונות, כמעט בכל מקום על פני הגלובוס ובכל ענף ספורט פופולרי. ב-NBA לעומת זאת, נדיר מאוד לראות התארגנות של קבוצת אוהדים כנגד הבעלים אבל לפי הניו יורק פוסט, אוהדי ניו יורק ניקס צפויים להיות הראשונים שעושים זאת כשיחלו בחודש הקרוב בפעילויות מחאה כנגד ג'יימס דולאן, הבעלים של הקבוצה.

  • חולים על NBA? היכנסו לעמוד המיוחד שלנו>
  • על פי דיווח של העיתונאי הוותיק של הפוסט, מארק ברמן, האוהדים מתכננים הפגנה מיוחדת נגד דולאן במדיסון סקוור גארדן לפני המשחק הביתי נגד אינדיאנה, שייערך ב-19 לחודש. הסיבה לקיום ההפגנה ותחילת פעולות המחאה כנגד דולאן היא התנהלותו הכושלת בשנים האחרונות וצורת הניהול שהביאה את הניקס לתהומות חדשים בעונה הנוכחית.

    בהצהרה שפרסמו מארגני ההפגנה נאמר כי "הכישלון של דולאן מתבטא בכך שהוא מסרב לתת לאנשים בעלי ידע בכדורסל לקבל את ההחלטות המקצועיות במועדון. ההתעקשות שלו להתערב בשיקולים המקצועיים ולבטל את הדעות של אנשי הכדורסל שעובדים בשבילו פגעו בקבוצה וגרמו לכך שהיא משלמת יותר ממה שהיא צריכה ונפגעת בכל טרייד שהיא מבצעת".

    הקבוצה של מייק וודסון עוברת עונה כושלת במיוחד ונמצאת בתקופה הגרועה ביותר מאז תחילת השנה כשבאמתחתה שבעה הפסדים רצופים, שדרדרו אותה לתחתית המזרחעם מאזן נוראי של 21 ניצחונות לעומת 40 הפסדים.

    הקבוצה השנייה של העיר, ברוקלין נטס, שגם כן לא עוברת עונה מזהירה במיוחד אך להבדיל מהניקס נמצאת בתמונת הפלייאוף וכרגע מדורגת שישית במזרח, החתימה היום כצפוי את ג'ייסון קולינס לחוזה נוסף של עשרה ימים. הסנטר הוותיק, שהפך להומוסקסואל המוצהר הראשון שמשחק ב-NBA, שותף בחמשת המשחקים האחרונים של הנטס וב-36 דקות סה"כ קלע 3 נקודות וקטף 5 ריבאונדים.