סילבר: עדיף שישחקו לפחות שנתיים במכללות

קומישינר ה-NBA גם התגמש: "אם השרוולים מפריעים, נוותר עליהם"

שי לוי
שי לוי  25.03.14 - 15:55
אדם סילבר, רוצה ששחקנים יתבגרו (gettyimages)
אדם סילבר, רוצה ששחקנים יתבגרו (gettyimages)
תחילת כתבה

בעקבות טורניר המכללות הנערך בימים אלה, ב-NBA עוסקים בימים האחרונים בשאלה שמטרידה את קברניטי הליגה בשני העשורים האחרונים: האם המכללות עוזרות לתהליך ההתפתחות של הכדורסלנים ולמה מחייבים את הכישרונות הצעירים במדינה לשחק לפחות שנה אחת במכללות או בכל מקום אחר על פני הגלובוס לפני שיוכלו להירשם לדראפט ולעשות את המעבר לליגה של הגדולים.

כזכור, דייויד סטרן, שפרש השנה מתפקיד הקומישינר, היה זה שהחליט לפני מספר שנים לעצור את המעבר של כישרונות מהתיכונים היישר ל-NBA וקבע ש-19 יהיה גיל המינימום לשחקנים שרוצים להיבחר בדראפט. כעת הקומישינר החדש, אדם סילבר, אשר נחשב לממשיך דרכו של סטרן, סבור כי שנה אחת במכללות לא מספיקה.

"אני חושב שעדיף שכל שחקן ישחק לפחות שנתיים במכללות לפני שהוא מגיע ל-NBA, כי זה מה שייצור איזון בליגה", אמר סילבר, שנכח הלילה בניצחון של יוסטון על שארלוט. אם זה היה תלוי בקומישינר החדש, פרשמנים מוכשרים כמו ג'בארי פארקר, אנדרו וויגינס, ג'וליוס רנדל וג'ואל אמביד, שאמורים להיבחר בחמישיה הראשונה בדראפט הקרוב, היו נאלצים להישאר לפחות עוד שנה במכללות לפני המעבר ל-NBA.

בכל מקרה, אין ביכולתו של סילבר לשנות את החוק בזמן הקרוב ולכן בדראפט הקרוב הוא צפוי לקרוא בשמותיהם ולהכריז על הצטרפותם לליגה. "שמעתי את כל הצדדים בסיפור", טען סילבר. "שמעתי שחקנים שטענו כי לכל מי שהגיע לגיל 18 יש את הזכות לפרנס את עצמו, ומצד שני שמעתי אחרים שטוענים שעדיף שהשחקנים שיגיעו לליגה יהיו יותר מנוסים. אני מנסה להקשיב לשני הצדדים וגם אם הייתי רוצה לשנות, לא הייתי יכול לעשות זאת בלי הסכמתם. זה נושא שאנחנו מתדיינים עליו באופן קבוע בארגון".

נושא אחר שמעסיק את סילבר בימים האחרונים הוא חולצות המשחק החדשות, שגרמו ללא מעט שחקנים להתלונן בשל חוסר הנוחות שלהן ביחס לגופיות המסורתיות. הקומישינר צפוי להיפגש בקרוב עם לברון ג'יימס, שהיה אחד המבקרים היותר בולטים של החולצות הצמודות עם השרוולים, כדי לדון על הנושא. לפי דיווח של האתר "בליצ'ר", סילבר יהיה מוכן לוותר על השרוולים אם השחקנים יתעקשו.

"אם השחקנים לא אוהבים את הרעיון, נעבור הלאה ונחשוב כבר על משהו אחר", אמר סילבר. "אני לא מתחרט שעשינו את זה השנה כי הכוונה שלנו הייתה לעשות משהו חדש וכיפי עבור השחקנים והאוהדים, אבל אם זה הופך לנושא רציני שמפריע לשחקנים בגלל השרוולים, אז נוותר עליו".