שחקן מינסוטה נעצר ונכלא פעמיים בשלושה ימים

דאנטה קנינגהם הסתבך לאחר שהכה את חברתו ויומיים לאחר מכן איים לבצע פיגוע טרור. לארי סאנדרס שהושעה בשל שימוש במריחואנה: "יש לה תועלת רפואית. אתמודד עם ההשלכות"

שי לוי
שי לוי  07.04.14 - 18:26
קנינגהם וכספי במאבק על ריבאונד (gettyimages)
קנינגהם וכספי במאבק על ריבאונד (gettyimages)
תחילת כתבה

לא מעט שחקני NBA היו מעורבים בשנים האחרונות בפלילים אבל דאנטה קנינגהם, שחקנה של מינסוטה שבר את כל השיאים השבוע לאחר שנעצר פעמיים תוך שלושה ימים ובנסיבות שונות.

בסוף השבוע שעבר הפאוור פורוורד בן ה-26 של הטימברוולבס נעצר לראשונה בעקבות תלונה של בת זוגו, שטענה כי וויכוח בין השניים הוביל לכך שקנינגהם תקף אותה פיזית כשהטיח אותה על הקיר וחנק אותה במשך כ-15 שניות. למרות זאת, המשטרה טוענת שהיא לא נזקקה לטיפול רפואי ותוך מספר שעות קאנינגהם שוחרר ואף חזר במהרה לסגל של ריק אדלמן. בליל שבת קאנינגהם קלע 12 נקודות וקלט 6 ריבאונדים בהפסד לאורלנדו אך 24 שעות לאחר מכן מצא את עצמו שוב מאחורי סורג ובריח ומסיבה מוזרה במיוחד.

לפי הדיווחים שמגיעים מארה"ב, קנינגהם נעצר ע"י המשטרה מכיוון שלטענתה הוא איים לבצע פיגועי טרור. השחקן הכחיש כמובן את ההאשמות המיוחסות לו אך במשטרה דבקים בגרסתם ואמרו כי הם מתכוונים לחשוף פרטים נוספים על המקרה בקרוב.

במינסוטה התייחסו לפרשה והוציאו הודעה רשמית בנושא: "מצבו של דאנטה קנינגהם מאוד נזיל ואנחנו עוקבים אחר ההתפתחויות בפרשה", נמסר בהודעה שהוציא דובר הוולבס. "אנחנו חוזרים ואומרים כי המועדון שלנו לא יסלח על ההתנהגות המתוארת בהאשמות המשטרה אך אנו ממשיכים להמתין למיצוי ההליך המשפטי ונגיב לכך בהתאם להתפתחויות". קנינגהם, שזוהי עונתו ה-5 ב-NBA והשנייה במינסוטה, שיחק ב-75 משחקים העונה והעמיד ממוצעים של 6 נקודות ו-4 ריבאונדים ב-20 דקות למשחק.

שחקן נוסף שהסתבך לאחרונה הוא לארי סאנדרס, שהושעה ע"י הנהלת הליגה ל-5 משחקים לאחר שבבדיקת סמים שנערכה לו התגלה כי הוא עישן מריחואנה. אלא שהסנטר הצעיר של מילווקי באקס, שנפצע וכבר לא יחזור לשחק העונה, החליט להגן על עצמו ולצאת כנגד החלטת הליגה והמדיניות שלה כלפי שימוש במריחואנה. כידוע, בשנתיים האחרונות מריחואנה הפכה לחוקית בשתי מדינות שונות בארה"ב (וושינגטון וקולורדו) ומד הפופולריות שלה רק עולה בתקופה האחרונה, אך החוק הפדרלי וגם ב-NBA כמובן אוסרים על השימוש בסם.

"הליגה אוסרת עלינו להשתמש בה אבל אני מאמין במריחואנה ובתועלת הרפואית שלה. אני יודע מה ההשפעות שלה. למדתי אותן ואני בטוח שהיא עוזרת לי", אמר סאנדרס בראיון לאחד העיתונים במילווקי. "בהרבה מובנים אנחנו מקופחים והטעו אותנו. אני מרגיש את זה באופן מיוחד ורק רוצה לחשוף את התחושות שלי בנושא. אני אתמודד עם ההשלכות של זה".