פארקר: "הרבה יותר קל לנו כשאיבקה לא נמצא"

הרכז מצא את הסיבה לניצחון הספרס. דוראנט: "נבוא לנצח במשחק הבא"

שי לוי
שי לוי  20.05.14 - 17:13
תחילת כתבה

ערב המשחק הראשון בסדרת גמר המערב סירב טוני פארקר להאמין שסרג' איבקה פצוע וסבר כי ייתכן ומדובר בתרגיל של קווין דוראנט וחבריו. לצערם של אוהדי אוקלהומה ולשמחתם של גרג פופוביץ' וחניכיו, החששות של הרכז הצרפתי התבדו. הפאוור פורוורד הקונגולזי/ספרדי היה חסר מאוד לקבוצתו והספרס שייטו לניצחון מרשים במשחק הראשון - 105:122.

זאת השנה השנייה ברציפות שאוקלהומה סיטי לא מצליחה למצות את מלוא הפוטנציאל שלה בגלל פציעה של שחקן מפתח. בעונה שעברה זאת הייתה הפציעה של ראסל ווסטברוק שהרסה לת'אנדר את חלומות האליפות ועכשיו זאת הפציעה של סרג' איבקה. סקוט ברוקס וחניכיו ידעו שהחיים שלהם יהיו קשים ללא הנוכחות של שחקן הפנים המוביל שלהם וההגנה שלהם אכן קרסה בלעדיו.

טים דאנקן וקוואי לאונרד חגגו בצבע, פארקר חדר באין מפריע וכך גם ג'ינובילי. "אנחנו תמיד מנסים לחדור ולהניע את הכדור במהירות. זה הסגנון משחק שלנו", אמר פארקר, שנראה מצוין (14 נק' ו-12 אס') והוכיח שהתגבר על המתיחה בשריר הירך האחורי. "כמובן שזה קצת יותר קל כשאיבקה לא בצבע". ופארקר היה עדין כי הספרס נהנו מיתרון עצום בקרבות מתחת לסלים.גם בהתקפה חסרונו של איבקה הורגש היטב. סגנית האלופה קלעה 66 נקודות בצבע לעומת 32 בלבד של הת'אנדר כאשר דאנקן עשה ככל העולה על רוחו וסיים עם 27 נקודות. "אנחנו קבוצה שלא מתרצת", אמר סקוט ברוקס והתייחס כמובן לחיסרון המשמעותי של החוסם הטוב בליגה. "סרג' בחוץ והוא לא יחזור. אנחנו צריכים לשחק יותר טוב אם אנחנו מצפים לנצח את אחת הקבוצות הטובות ביותר בעולם אנחנו חייבים להיות טובים יותר ואנחנו לא מתכוונים להשתמש בתירוצים".

למרות התוצאה הסופית, זה לא היה ניצחון קל עבור הספרס. הם שיחקו מושלם בהתקפה אבל עדיין פיגרו בנקודה באמצע הרבע השלישי. קווין דוראנט וראסל ווסטברוק החזיקו את הקבוצה שלהם במשחק במשך שלושה רבעים וקיבלו עזרה גם מדרק פישר הוותיק ומרג'י ג'קסון, אבל לא יותר מכך. שאר שחקני החמישייה איכזבו וגם קארון באטלר לא הבריק. "אנחנו לא מאמינים בניצחונות מוראליים", אמר דוראנט, שקלע 28 נקודות באחוזים טובים אך היה שותף מרכזי לקריסה של אוקלהומה ברבע האחרון. "הרבע השלישי היה הטוב ביותר שלנו אבל לא סיימנו אותו בצורה טובה. אנחנו חייבים לעשות התאמות ולנצח את המשחק הבא".