לא רק תנובה: יאו מינג פועל לרכישת הקליפרס

סנטר העבר הסיני מחפש משקיעים, ויש לו תחרות: גם גרנט היל רוצה לרכוש

שי לוי
שי לוי  24.05.14 - 15:42
מינג. בדרך חזרה לליגה? (gettyimages)
מינג. בדרך חזרה לליגה? (gettyimages)
תחילת כתבה

האם יאו מינג חוזר ל-NBA? לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית, הסיני הענק שפרש מהמשחק לפני ארבע שנים בשל פציעה קשה, מעוניין לרכוש את הקליפרס מידיו של דונלד סטרלינג. הדיווחים הגיעו כמה שעות בלבד לאחר הפרסומים על כך שסטרלינג התרצה והסכים למכור את הקליפרס ללא מאבק משפטי עם ראשי ה-NBA.

ביל סימונס מ"גרנטלנד" טוען שמינג הקים קבוצת רכישה המורכבת ממספר משקיעים אמידים מאוד מהמדינה הקומוניסטית והביע את רצונו להיכנס למו"מ עם שלי סטרלינג. בנוסף גילה סימונס שלפני מספר שבועות ניסה מינג לרכוש את מילווקי באקס אך ירד מהעניין לאחר שהרב קוהל הטיל וטו על העברת המועדון ממילווקי לעיר אחרת.

מסתבר שמינג בן ה-33 הוא לא כוכב העבר היחידי שמעוניין לרכוש את הקבוצה החמה של לוס אנג'לס. ב-ESPN מדווחים כי גרנט היל הודיע גם כן על רצונו לקנות את הקליפרס ובדומה למינג, מנסה לשכנע משקיעים עשירים המקורבים אליו ומרכיב קבוצת רכישה.

היל בן ה-41 שיחק בעונת הפרישה שלו בקליפרס ולאחר שבקיץ האחרון תלה את נעליו, העונה הוא שימש כפרשן ומראיין של רשת TNT בפאנל המפורסם, לצידם של שאקיל אוניל, קני סמית', כריס וובר וצ'ארלס בארקלי.

למינג והיל צפויה תחרות קשה ולא רק ביניהם, מכיוון שיש עוד מפורסמים רבים בעלי ממון שהביעו עניין ברכישת הקבוצה מידיו של סטרלינג. ביניהם? מג'יק ג'ונסון וקבוצת המשקיעים שלו, אופרה ווינפרי ומפיק העל דייויד גפן, מנכ"ל מייקרוסופט לשעבר, סטיב באלמר והמיליארדר, אנטוני רסלר.