מפנים מקום ללברון: אשיק עבר לניו אורלינס

הרוקטס נפטרו מהסנטר הטורקי כדי שיהיה תקציב להביא את הכוכב וכרמלו

שי לוי
שי לוי  26.06.14 - 09:20
עומאר אשיק. רצו להפטר מחוזה כבד (gettyimages)
עומאר אשיק. רצו להפטר מחוזה כבד (gettyimages)
תחילת כתבהמלבד העסקה בין דאלאס לניקס, טרייד נוסף נערך הלילה (בין רביעי לחמישי) בליגה הטובה בעולם כאשר יוסטון רוקטס סוף סוף הצליחה להיפטר מעומאר אשיק וחוזהו היוקרתי. הסנטר הטורקי יעבור לניו אורלינס פליקאנס שהעבירה תמורתו לרוקטס את בחירת הדראפט שלה בשנה הבאה וסכום של כמיליון וחצי דולר. כל זה יקבל תוקף רשמי רק בתאריך ה-1 ביולי.

יוסטון, שרוצה לפנות מקום בתקרת השכר על מנת להחתים את לברון ג'יימס וכרמלו אנתוני, פינתה 15 מיליון דולר (הסכום שאשיק ירוויח העונה) ומנסה להיפטר גם מג'רמי לין וחוזהו כדי שיהיה לה את האפשרות לצרף לפחות אחד מהסופרסטארים. עומרי כספי חתום לעונה נוספת ביוסטון, אך הם יכולים להפטר מהחוזה שלו במקרה וירצו לפנות תקציב נוסף להבאת הכוכבים.

לעומתם, הפליקאנס מחפשים כבר זמן רב סנטר שיעזור לאנתוני דיוויס הנפלא במאבקים מתחת לסלים. אין ספק שהשילוב בין השניים נראה מבטיח ובעיקר מפחיד עבור היריבים שינסו לחדור לצבע כששני המגדלים הנחשבים לשניים משחקני ההגנה הטובים בליגה מחכים להם שם.

אשיק היה הסנטר הפותח של יוסטון עד שדווייט הווארד הגיע לקבוצה בקיץ שעבר. בתחילה, קווין מקהייל ניסה לצוות אותו בחמישייה לצד הווארד, אך השילוב לא עבד ואשיק ירד ממורמר לספסל. את העונה הוא סיים עם ממוצעים של 5.8 נקודות ו-8 ריבאונדים, כאשר עונה לפני כן עמד על ממוצעים של דאבל דאבל - 10 נקודות ו-11.7 ריבאונדים למשחק.

הפליקאנס, שלא העפילו העונה לפלייאוף במערב האיכותי, סבלו לאורך כל העונה ממכת פציעות קשה של כוכביה כשדיוויס ביניהם וחיפשו הזדמנות להתחזק באופן מיידי. זאת הסיבה שבגינה החליטו לוותר על בחירת הדראפט שלהם בעונה הבאה, אבל חשוב לציין שהיא תעבור לרוקטס רק במידה והיא תהיה בין המקומות 4-19.