קיד צפוי לעזוב את ברוקלין, בדרך למילווקי?

בארה"ב מדווחים על שינוי מקצועי בנטס. המועמדים למשרה: מארק ג'קסון ואטורה מסינה

שי לוי
שי לוי  29.06.14 - 10:45
קיד, בדרך למילווקי? (GETTYIMAGES)
קיד, בדרך למילווקי? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי עונה אחת בלבד, ג'ייסון קיד צפוי לעזוב הקיץ את ברוקלין נטס ולעבור דווקא למילווקי באקס, כך לפי דיווחים בארצות הברית. בניו יורק פוסט טוענים שרכז העבר ביקש לעזוב לאחר שנענה בסירוב לבקשה להרחיב את סמכויותיו המקצועיות והניהוליות בנטס. עוד פורסם כי קיד כבר ביקש מהנהלת הנטס אישור לנהל שיחות עם מילווקי ונענה בחיוב.

בתקשורת האמריקנית מספרים על מערכת יחסים מתוחה בין קיד לג'נרל מנג'ר, בילי קינג, וטוענים שהנטס כבר החלו לחפש מחליף לקיד כאשר המועמד הראשי לתפקיד הוא רכז עבר אחר - מארק ג'קסון, שפוטר בתום העונה מגולדן סטייט ווריורס. שני מאמנים נוספים שהוזכרו כמועמדים לרשת את קיד הם ג'ורג' קארל וליונל הולינס, אבל גם מועמדותו של אטורה מסינה נשקלת.

מנגד, מארק לאסרי, הבעלים החדש של מילווקי, הוא אחד ממקורביו של קיד ואף שימש כיועצו הכלכלי בעבר. את הבאקס, שסיימו את העונה החולפת עם המאזן הגרוע ביותר בליגה (67:15), מאמן לארי דרו  ולפי ESPN, הוא לא ידע על כוונת הבאקס לראיין את קיד לתפקיד המאמן במקומו.

קיד, שפרש בקיץ שעבר ממשחק פעיל וקיבל ישר את המפתחות לעמדת המאמן הראשי של הנטס כשחתם על חוזה ל-4 שנים תמורת יותר מ-10 מיליון דולר, התגבר על פתיחת עונה נוראית והוביל את ברוקלין לפלייאוף, שם הודחה בחצי גמר המזרח על ידי מיאמי.