הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווחים: עומרי כספי סגר לעונה אחת בסקרמנטו

הישראלי הראשון ב-NBA חוזר לקבוצה שבחרה בו בדראפט של 2009. על פי ESPN, הוא החליט להפוך לשחקן חופשי אמש ובכך, הקינגס יכלו לצרפו במשכורת מינימום: 915,000 דולר לעונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.07.14 - 07:45
שוב קינג. כספי
שוב קינג. כספי

עומרי כספי חוזר לסקרמנטו - כך מדווחים לפנות בוקר בארצות הברית. על פי הדיווח הראשוני (לאחר מכן, עוד כלי תקשורת ציינו את המעבר) ב-ESPN, הפורוורד הישראלי סגר לעונה אחת במדי הקינגס אחרי שהפך למעשה לשחקן חופשי מאתמול. בכך הוא שב לקבוצה שבחרה בו בדראפט של 2009. סוג של סגירת מעגל.

כזכור, כספי נבחר במקום ה-23 על ידי הקינגס והפך לישראלי הראשון ב-NBA. במדי הקינגס הוא גם רשם את העונה הטובה ביותר שלו בליגה כשסיפק מספרים יפים מאוד לעונת רוקי: 10.3 נקודות, 4.5 ריבאונדים ו-1.2 אסיסטים למשחק. מאז הקדנציה ההיא, הוא עבר לקליבלנד ובעונה הקודמת שיחק ביוסטון, שהעבירה אותו לניו אורלינס בתחילת הקיץ הנוכחי.

כבר השבוע קיבלנו רמז לכך שמהלך כזה אכן עשוי לקרות כשהעניק ראיון לכלי תקשורת בסקרמנטו ואמר: "הסוכן שלי מדבר עם מספר קבוצות וסקרמנטו אחת מהם. האם הם לא יכולים להשתמש בסטרץ'-פורוורד שיכול לקלוע מעבר לקשת ואוהב לרוץ? אני חושב שאני יכול לעזור, וזה יהיה כיף לשחק עם רודי גיי, דמרקוס קאזינס וג'ייסון תומפסון. עדיין יש לי חברים רבים שם, אני אשמח לחזור ולהשלים את הדרך שלי".

אז מה הוביל למהלך? לפי חוקי ה-NBA, ברגע ששחקן מקבל הודעת שחרור מקבוצה לפני המועד שבו נקבע בחוזה (במקרה של כספי ה-15 לאוגוסט), הוא נכנס לרשימה מיוחדת של שחקנים משוחררים, שבה נערכת מכירה פומבית בין הקבוצות על שירותיו של כל שחקן ברשימה כאשר לא הקבוצה שמציעה את הסכום הכי גדול היא זאת שזוכה בשחקן המבוקש כי אם הקבוצה בעלת המאזן הגרוע ביותר.

המאזן של הקינגס בעונה שעברה מציב אותם במקום ה-23 מבין כל הקבוצות ולכן, גם במידה והם היו דורשים את כספי, ל-6 קבוצות שהיו חלשות מהן היה יתרון על פניהם. אלא שכספי מעוניין לשלוט בעתידו ולא לאפשר לשיטה של הליגה הטובה בעולם להכריע היכן ישחק בעונה הקרובה ולכן החליט להוציא את עצמו מהרשימה ולהפוך לשחקן חופשי מן המניין.

לכן המהלך של כספי קירב אותו לסקרמנטו, שכן כעת הקינגס יוכלו להחתים אותו על חוזה מינימום על סך 915 אלף דולר, אך במידה והוא לא היה מבצע את המהלך, היא הייתה צריכה לקחת עליה את חוזהו הקודם ולשלם לו 976 אלף דולר. לפי שטיין, ההפרש הכספי אומנם קטן יחסית אך קריטי והיה מאלץ את הקינגס לוותר על הפורוורד, קווינסי אייסי, כדי להחתים את כספי, וכעת היא תוכל להחתים את הישראלי מבלי לשחרר אף שחקן.