בלאט: לברון צריך מאמן טוב, אנסה לעשות זאת

מאמן קליבלנד התראיין באיטליה: אני רגיל ללחץ. אני 20 שנה במקצוע הזה

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.09.14 - 19:03
בלאט. מוכן לאתגר (getty)
בלאט. מוכן לאתגר (getty)
תחילת כתבה

קלעים בפסקה השנייה

דייויד בלאט הפך לשם חם לא רק בישראל ולא רק בקליבלנד, אלא גם באירופה. המאמן הישראלי שמונה לעמוד על הקווים של הקאבלירס ולאמן את לברון ג'יימס, קווין לאב וקיירי ארווינג, התראיין ל"גאזטה דלו ספורט" האיטלקי והתייחס לעונה המאתגרת העומדת בפניו.

"אני חי תחת לחץ מתמיד ב-20 השנים האחרונות מאז שהפכתי למאמן", אמר בלאט בנוגע לציפיות ממנו ומקבוצתו להתחרות על האליפות, "היה לי מספיק מזל כדי לאמן קבוצות רבות ששיחקו ברמה הכי גבוהה תחת לחץ עצום. אני רגיל לחלק הזה של התפקיד ושמח שזה כך גם כאן".

המאמן בן ה-55 דיבר על העובדה שייאמן את לברון: "אני חושב שהוא השחקן הטוב ביותר בעולם. הוא אחד שרוצה שייאמנו אותו, ושייאמנו אותו בדרך הנכונה. זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות".

בלאט נשאל בנוגע לקיירי ארווינג, שזכה בתואר ה-MVP במונדובאסקט: "3 דברים מעניינים קרו לו הקיץ. הראשון הוא שהוא התכונן היטב לאליפות העולם, ראשית כדי להיות בסגל ואח"כ כדי להיות שחקן משמעותי בקבוצה. הדבר השני - כשהוא הבין שהוא משחק לצד שחקנים גדולים והתפקיד שלו כרכז הוא לגרום לקבוצה לעבוד בדרך הנכונה. והוא עשה את זה בחפץ לב. והדבר השלישי הוא להראות שהוא יכול לשחק בדרך שלו למרות הסגנון השונה באירופה - הוא הצליח כ"כ שהוא זכה ב-MVP. אני חושב שזה היה קיץ נפלא".

לסיכום, המאמן הישראלי התבקש להגיד אם הוא מתכוון לשנות משהו בצורת האימון שלו. "אני חושב שלא", אמר בלאט, "למרות שאני אולי אצטרך לשנות משהו במהלך המשחקים בכל מה שקשור לניהול סיטואציות מסויימות".