פעיל יהודי הותקף בסיום ההפסד של מכבי בברוקלין

משטרת ניו יורק חוקרת, לאונרד פטלך ספג מכה בראשו והובהל לביה"ח

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.10.14 - 12:34
תחילת כתבה

הפגנות אנטי-ישראליות והפצת מסרים אנטישמיים לא היו כנראה האקורד הכי צורם מחוץ למשחק האחרון של מכבי תל אביב בברוקלין. בסיום המשחק הוכה יהודי בשם לאונרד פטלך, פעיל ציוני מוכר שהגיע לצפות במשחק יחד עם ילדיו. הקורבן פונה לבית החולים הסמוך לקבלת טיפול רפואי ומשטרת ניו יורק פתחה בחקירה.

על פי הדיווח בכלי התקשורת המקומיים, פטלך יצא בסיום המשחק מהברקלייס סנטר. הוא הופתע כשאחד המפגינים ניגש אליו וחבט בעוצמה בפניו, לפני שנמלט מהמקום. פטלך, שקיבל טיפול רפואי וחזר לביתו נסער, סובל משבר באף ומחתכים מתחת לעינו שהצריכו 8 תפרים.

"אני מקווה שהחוליגנים האנטישמיים האלה, שמתחפשים למפגינים אנטי-ציוניים, ייתפסו בקרוב", אמר לכלי התקשורת המקומיים פטלך, פעיל בתנועה הציונית בארצות הברית המשמש כמנכ"ל מרכז קהילתי יהודי. "כואב לי שילדיי היו עדים לכזו אלימות חסרת תקדים, אבל אני מקווה שזה שולח מסר חזק עבורם לשמור על ערכיהם כאמריקנים גאים ובתור כאלה שיום אחד יתנדבו לשרת בצבא ההגנה לישראל".

היחידה למאבק בפשעי שנאה של משטרת ניו יורק פתחה בחקירה במטרה לתפוס את התוקף מהר ככל האפשר. על פי הדיווחים, האירוע כולו תועד במצלמות במקום, מה שעשוי להקל על תפיסת ומיצוי הדין עם התוקף. במהלך ההפגנה הושמעו קריאות תמיכה בפלסטינים לצד מסרים נגד ישראלים כגון "אתם רוצחים".

במשחק עצמו מכבי תל אביב הפסידה 111:94 לברוקלין נטס במה שהיה מפגש ההכנה האחרון במסע ממושך בן יותר משבועיים. ג'רמי פארגו כיכב בשורות הצהובים עם 27 נקודות, בעוד בראיין רנדל הוסיף 16 נקודות משלו. ברוק לופס הוביל את קלעי המארחת עם 20 נקודות ודרון וויליאמס תרם 17.