עורכים ניסוי: 44 דקות משחק בין בוסטון לנטס

ב-NBA שוקלים מהפכה, ביום ראשון ייערך משחק הכנה עם 11 דקות ברבע

אור זיו
אור זיו  14.10.14 - 20:05
האם אנחנו בדרך למהפכה? (getty)
האם אנחנו בדרך למהפכה? (getty)
תחילת כתבה

בשנים האחרונות, כשהפציעות הקשות לכוכבים הלכו והתרבו, גבר הקול שקרא לקצר את עונת ה-NBA. הערב (שלישי) הודיעה הנהלת הליגה על ניסוי שמטרתו להפחית בעומס, אבל בדרך אחרת: ביום ראשון יתקיים משחק הכנה בן 44 דקות בלבד בין בוסטון סלטיקס לברוקלין נטס, ולא 48 כפי הנהוג באופן היסטורי.

"בישיבת המאמנים האחרונה שלנו, הייתה לנו שיחה בנוגע לאורכם של המשחקים, והוצע להתנסות עם פורמט קצר יותר", הסביר נשיא ה-NBA לענייני כדורסל, רוד ת'ורן, "אחרי שהתייעצנו עם ועדת המשחקים, הסכמנו לאפשר לנטס ולסלטיקס להשתתף במשחק טרום עונה של 44 דקות, כדי שיהיה לנו מידע מקדים שיעזור לנו לנתח עוד יותר את אורך המשחקים".

המשמעות היא, כמובן, שכל רבע יימשך 11 דקות ולא 12. לאור זאת, יוקטן מספרם של פסקי הזמן החובה ברבע השני וברבע השלישי, משלושה פסקי זמן לשניים.

מאמן הנטס, ליונל הולינס, סיפר: "כשהרעיון עלה בישיבת המאמנים, חשבתי שזה ניסיון ייחודי ששוה להשתתף בו. אני מצפה לאפשרות לבחון את ההשפעה על שטף המשחק. מאחר ויש שעון קצר יותר, זה משליך על דקות המשחק של השחקנים, כך שיהיה מעניין לראות כיצד זה משפיע על החילופים".

"אני מעריך את ההיסטוריה הארוכה של ה-NBA בכל מה שקשור לחשיבה מתקדמת ורצון לבדוק רעיונות חדשים", הוסיף מאמן בוסטון, בראד סטיבנס, "אמרנו ל-NBA שאנחנו נשמח להשתתף במבחן הזה במשחק הכנה. אני מצפה לבדוק את זה ולהמשיך את הדיאלוג אחרי יום ראשון".