בוסטון גברה 90:95 על ברוקלין במשחק המקוצר

ניסוי 44 הדקות הושלם בהצלחה: הסלטיקס חזרו מפיגור 17 נקודות וחגגו

אור זיו
אור זיו  20.10.14 - 00:11
האם זה צעד ראשון בדרך למהפכה? (getty)
האם זה צעד ראשון בדרך למהפכה? (getty)
תחילת כתבה

שבוע אחרי שליגת ה-NBA הכריזה על משחק מקוצר שייערך בקדם העונה, הערב (ראשון) נערך אותו ניסוי בניו יורק. בוסטון סלטיקס חזרה מפיגור 17 נקודות וגברה 90:95 על ברוקלין נטס, במפגש שארך 44 דקות בלבד, 4 דקות פחות מהרגיל.

הניסוי נועד כדי לעזור במשהו להקל על העומס עבור השחקנים, ובליגה רצו לראות כיצד עובדת הדינמיקה של המשחק עם דקה אחת פחות בכל רבע וגם פחות פסקי זמן. כפי שמראה לוח התוצאות, קצב קליעת הנקודות היה סביר בהחלט והצופים בברקלייז סנטר גם קיבלו דרמה.

הנטס, ששיחקו בלי ברוק לופס, נראו מצוין במחצית הראשונה וכבר הוליכו 23:40. אבל רבע שלישי משוגע של בוסטון הוביל למהפך, הרבה בזכות ג'ארד סאלינג'ר שסיים את המשחק עם 21 נקודות ו-19 ריבאונדים. ברנדון באס הוסיף 16 לסלטיקס, וגם הרוקי מרכוס סמארט שיחק טוב ותרם 13. אצל ברוקלין בלטו שני שחקני ספסל, ג'ארט ג'ק וג'רום ג'ורדן, עם 17 כ"א, בעוד שדרון וויליאמס סיים עם 16.

ג'ק שיתף בתחושות שלו כמי שהיה על הפרקט במשחק המיוחד: "הרגשתי קצת את השוני, הזמן עבר לי די מהר והייתי צריך להזכיר לעצמי שאנחנו עושים ניסוי. הלוואי שהיינו יכולים לשחק 48 דקות, זה היה הרבה יותר מבדר עבור הקהל אם היינו משחקים עוד 4 דקות".