הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כספי: "יש לי מה להוכיח, בגילי אפשר לרדוף אחרי החלום"

הפורוורד פותח את העונה ה-6 שלו בליגה הטובה בעולם ומדבר על החזרה לקינגס ("מרגיש כמו בית"), ההשפעה של דייויד בלאט על קליבלנד ("רואים את הכדור זז") והעתיד ההפכפך של מקל: "הייתי לוקח אותו איתי למלחמה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.10.14 - 16:30

"מתחילים. זה לא נתפש, זה מרגש". במילים האלה עומרי כספי פתח את הראיון שלו לתכנית "חמישיות". פתיחת עונתו השישית של הפורוורד ב-NBA עומדת בסימן החזרה שלו לסקרמנטו קינגס, הקבוצה שבחרה בו במקום ה-23 בדראפט.

  • הלילה ב-04:00, שידור ישיר ב-5LIVE: סקרמנטו וכספי מול גולדן סטייט

"חזרה הביתה? כן, לגמרי. יש לי הרבה זכרונות טובים מסקרמנטו", הוא מודה. "זו הקבוצה שבחרה בי והאנשים שעזרו לי להיכנס לארה"ב, זה מרגיש כמו בית. למה חזרתי? דיברו איתי במהלך הקיץ כמה פעמים, הנכונות שהראו והשחקנים שאני מכיר פה. היו לי הרבה זכרונות טובים והרגיש לי נכון. הלכתי עם ההרגשה".

כשהוא נשאל על החיזור מצד מכבי ת"א ועל דחיית האפשרות לחזור לישראל, משיב כספי: "אני מרגיש שאני בסך הכל ילד בן 26 ויש לי הרבה במה להשתפר ומה להוכיח. הרגשתי שאני יכול לשחק בקבוצה טובה ולעזור לה להגיע לפלייאוף. אני מרגיש בגיל שלי שאני יכול עדיין לרדוף אחרי החלום וזה מה שאני עושה".

"אני מתמודד על התפקיד עם דרק וויליאמס, עמדה 3 מחליפה אחרי רודי גיי", מספר כספי על האתגר שעומד בפניו. "ביוסטון שיחקתי בעיקר בעמדה 4 ופה חזרתי לשחק בעמדה 3. אם אני מסתכל לטווח הארוך, אני מעריך שזה יוכל לעזור לי. התקרה שלי יותר מוגבלת בעמדה 4 מאשר ב-3. אני שמח לחזור לתפקיד שלי ושיצא לי לשחק בקבוצה מנצחת. יש לנו דרך ארוכה כקבוצה לעשות פה בסקרמנטו".

על סגנון העבודה אמר: "יש הבדל גדול מאוד. קודם מנחילים שיטה, עובדים קשה ואז מגיע השלב של המשחקים. זה אחרת מאירופה. אנחנו מנסים להיות מוכנים לעונה. להגיע לפלייאוף? יהיה מאוד קשה. זה משהו שאנחנו רוצים וחולמים עליו, אבל זה יהיה מאוד קשה. פתיחת העונה שלנו לא נורמלית. מתוך 18 המשחקים הראשונים שלנו, 15 מתוכם מול קבוצות פלייאוף טובות במערב ונצטרך לרוץ מההתחלה".

בעיני ישראלים רבים, עונת ה-NBA הזאת עומדת בסימן מינוי דייויד בלאט למאמן קליבלנד. "רואים את העבודה שדייויד עושה. היה יפה לראות את הכדור זז, הכדור רץ", אומר כספי. "יש לקליבלנד קבוצה מאוד מוכשרת. לברון, לאב, קיירי אירווינג - זה לא נתפש. זו קבוצה שבמזרח צריכה לנצח 55-60 משחקים ולרוץ חזק מאוד בפלייאוף".

כשנשאל על הדרך שעושה גל מקל והאפשרות שייפרד מדאלאס, משיב כספי: "דיברתי עם גל לפני כמה ימים. חתכו שלושה שחקנים ואמרתי לו שאני גאה בו על הדרך בה הוא שיחק במחנה האימונים. היה את הדיבור על בראה כבר לפני כמה ימים. אני לא יודע איפה זה עומד ולמה צריכים לחתוך שחקנים, יש להם מקום בסגל. הייתי לוקח אותו למלחמה איתי".

דימרכוס קאזינס התגעגע אליך?
"קאזינס ואני חברים טובים", עונה כספי בחיוך. "אנחנו בקשר טוב. הוא שחקן אדיר".

מי אתה חושב שתיקח אליפות?
"שאלה טובה. אני מקווה בשביל דייויד. אם לא אנחנו, שיהיה דייויד...".