דייויד בלאט: "קל להשתמש בתירוצים. היינו סטאטיים מדי"

המאמן הפסיד בבכורה בקליבלנד 95:90 לניקס וניסה להסביר למה לברון לא היה בשיאו: "זה ערב אמוציונלי עבורו, הוא התאמץ אך לא היה יעיל". ארווינג: "אצטרך לשפר את התקשורת עם בלאט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.14 - 09:34
תחילת כתבה

בחודשים האחרונים דייויד בלאט היה בחלום. הלילה (בין חמישי לשישי) החלום הזה הפך למציאות, והיא טפחה למאמן על הפנים. משחק הבכורה שלו כמאמן קליבלנד קבאלירס הסתיים בהפסד 95:90 לניו יורק ניקס, כשכרמלו אנת'וני וחבריו מקלקלים ללברון ג'יימס את משחק החזרה הביתה.

בלאט נשאל האם ההתרגשות השפיעה על קבוצתו? "קל להשתמש בתירוצים, אבל אפשר להגיד שכן. מצד שני, לחבר'ה הייתה סיבה טובה להגיע נרגשים. הקהל היה נהדר והאווירה הייתה מצויינת. התחלנו היטב את המשחק, ואז התרחקנו מהדרך שבה שיחקנו ברבע וחצי הראשונים, זה מה שעלה לנו במשחק".

"נהיינו סטאטיים במחצית השנייה", ניתח המאמן הישראלי, "אנחנו טובים מאוד כשאנחנו מזיזים את הכדור, וכשאנחנו משחקים בלי תנועה ואנרגיית כדור, ככה זה נראה וזה מה שקרה. המשחק הזה לא תאם את כל מה שעשינו בקדם העונה, וזה כנראה נובע מגודל האירוע".

לברון ג'יימס סבל מערב חזרה פושר, עם 17 נקודות בלבד ו-8 איבודים. בלאט ניסה להסביר: "זה היה ערב אמוציונלי עבור לברון, הוא רצה מאוד לנצח. המאמץ שלו היה שם, היעילות שלו לא הייתה כמו תמיד וזה ברור. אנחנו צריכים לעשות עבודה טובה יותר להכניס אותו לתנועה ושלא יישאר סטאטי".

מי שניסה לקחת חלק מהאשמה על משחק ההתקפה התקוע לפרקים של הקאבס, היה הרכז קיירי ארווינג. "זה פשוט עניין של תקשורת טובה יותר ביני לבין קואץ' בלאט", הוא אמר, "זה מה שבעיקרון מה שצריך לעשות. אני הרכז שלו על המגרש, וחלק מהדברים שאני רואה, לו יש מהלך מסוים בראש ולי יש מהלכים מסויימים בראש. אני מקווה שנוכל ליישר קו במהרה".

לקאבס אין הרבה זמן לחשוב על ההפסד הזה. כבר הלילה הם יערכו את המשחק השני שלהם, והוא גם אחד הקשים שמצפים להם בלוח המשחקים: נגד שיקגו בחוץ. האם בלאט יתקן את הרושם מול דריק רוז ופאו גאסול?