בלאט: "אנחנו רדומים בהגנה, אני מודאג מכך"

מאמן קליבלנד לא מרוצה למרות שניצח 111:118 בבית מול ניו אורלינס: "זה מפריע לי". לברון: "צריך להשתפר בהכרת היריבות"

אור זיו
אור זיו  11.11.14 - 11:35
תחילת כתבה

ניצחון בית ראשון העונה, ניצחון שני ברציפות בסך הכל, תצוגה התקפית מרשימה של השלישייה הגדולה וטריפל דאבל של לברון. חושבים שכל הדברים הללו יגרמו לדייויד בלאט להתרווח בכיסא ולהירגע? כנראה שאתם לא מבינים עד כמה תובענית העבודה שלו. לאחר שקליבלנד ניצחה הלילה (בין שני לשלישי) 111:118 את ניו אורלינס, המאמן התעסק בעיקר בבעיות ההגנתיות של קבוצתו.

בלאט הסביר: "אני יכול להגיד בכנות שאני קצת מאוכזב מהרגעים הרדומים שיש לנו בהגנה. והחבר'ה שלנו צריכים להבין שאם אנחנו רוצים לגבור בעקביות על קבוצות טובות כמו זו שפגשנו הלילה, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להירדם בחלקים מהמשחק או בחלקים מהרבע".

"אתה הולך לספוג נקודת, אני לא זוכר משחק שנגמר 0:20 חוץ ממשחקים שבוטלו", הזכיר המאמן הישראלי, "אבל אתה חייב לעשות הגנה במשך כל המשחק ואני חושב שהיו לנו רגעים מאוד חסרי מרץ בהגנה. זה מדאיג ומפריע לי, וזה המסר שלי לשחקנים. כן, אני שמח שניצחנו קבוצה טובה, אבל אני יותר מודאג משמח".

גם השחקנים של בלאט מודעים לבעיות בחלק ההגנתי. לברון ג'יימס חושב שהבעיה היא בניתוח היריבה: "אני חושב שאנחנו צריכים לעשות עבודה טובה יותר בכל הקשור להכרת היריב, מה החוזקות של כל שחקן, מה הם לא אוהבים לעשות ולכפות עליהם לעשות משהו שהם לא מרגישים בנוח לעשות. הלילה איפשרנו לשחקן אחד (ראיין אנדרסון) לזרוק 12 שלשות, והוא קלע 8 מהן. הוא קלעי קטלני, אנחנו צריכים לגרום לו לעשות משהו אחר".

"בכנות, 111 נקודות זה קצת יותר מדי, אבל בשלב הזה של העונה, מה שחשוב הוא לנצח", אמר קיירי ארווינג, שקלע 32 נקודות, "זה יהיה יותר חשוב כשנגיע לסוף העונה. אנחנו חייבים לקחת מה שאנחנו יכולים כרגע. אבל השגנו עצירות כשהיינו זקוקים להן והם קלעו זריקות קשות".