"לפני מספר שבועות היינו מפסידים את המשחק הזה"

דייויד בלאט זיהה התקדמות בקליבלנד והחמיא למייק מילר, שעלה מהספסל והביא רוח גבית ב-108:111 על מילווקי: "הוא מקצוען אמיתי". לברון: "לא כל משחק ננצח בפער דו-ספרתי"

אור זיו
אור זיו  03.12.14 - 11:47
תחילת כתבה

כשהדברים לא הלכו חלק, כשריחפה ממעל הסכנה לחזור ולהפסיד, דייויד בלאט שלף מקצה הספסל את מייק מילר. הפורוורד הוותיק לא שותף כלל בשלושת המשחקים הקודמים, אבל הלילה (בין שלישי לרביעי) הוא היה הדלק שמאחורי הניצחון של קליבלנד על מילווקי, 108:111.

מילר בן ה-34 עשה את ההבדל עם סדרת מהלכים חשובה במחצית השנייה. היו לו שתי שלשות, 7 ריבאונדים וחסימה גדולה על יאניס אנטטוקומפו שמתנשא לגובה של 2.11 מטר. יחד עם 28 נקודות של קיירי ארווינג, 27 של קווין לאב ו-26 של לברון ג'יימס, הקבאלירס רשמו ניצחון רביעי ברציפות ועלו למאזן 7:9.

"היינו בצרות, והיינו מוכרחים לעשות שינוי כלשהו", הסביר בלאט את ההחלטה להכניס את מילר, "אני חייב לתת לו קרדיט, הוא לא שיחק במשחקים האחרונים וזרקנו אותו לסיטואציה קשה מאוד, והוא ענה לקריאה בגדול. בחור פחות טוב אולי לא היה מצליח לעשות את זה מבחינה מנטאלית, אבל הוא לא כזה. מייק מילר הוא מקצוען. הוא די ייצב אותנו ונתן לבחורים האחרים ביטחון, וזה מה ששחקן ותיק צריך לעשות".

מילר עצמו יודע שהופעה אחת טובה לא אומרת כלום: "כל מה שאתה רוצה, בכל מקצוע, זה עקביות. אבל זה קשה. לכולנו יש כישרון בקבוצה הזו, ומי יודע מה יביא המשחק הבא? אז אני תמיד שומר על עצמי מוכן, קיבלתי הרבה עבודה היום ושיחקתי כמה דקות, אז נראה איך זה יילך במשחק הבא".

למרות הניצחון, בלאט מודע לכך שהיכולת הפעם לא תאמה את ההופעות הנהדרות מהמשחקים הקודמים. ההגנה של הקאבס התקשתה לעצור את ברנדון נייט והרוקי ג'בארי פארקר, וההתקפה שוב איבדה יותר מדי כדורים (19). "זה לא היה משחק טוב שלנו היום", הודה המאמן הישראלי, "לא שיחקנו טוב במשך שני רבעים וחצי, נאלצנו להמר על כמה דברים והבחורים הראו נחישות ואופי כדי לנצח משחק, שלפני מספר שבועות היינו מפסידים. זה מראה על ההתקדמות של הקבוצה".

לברון הוסיף: "ההתקפה שלנו לא הייתה כ"כ טובה, עשינו יותר מדי איבודים. אתם יודעים איך אני מרגיש לגבי זה. אבל הוצאנו לפועל בזמן הנכון, השגנו את הזריקות ולא איבדנו את הכדור בסוף המשחק וזה בהחלט עזר לנו. העובדה שניצחנו באופן הזה מראה שהתקדמנו, כי לא כל משחק יגמר בהפרש דו-ספרתי. אנחנו צריכים להמשיך לעבוד קשה בהגנה ולהוציא לפועל את המהלכים בהתקפה".