דייויד בלאט: העליה לטופ 16 זה הישג חשוב למערכת במכבי

מאמן קליבלנד התאקלם מהר בקבוצתו החדשה ("לאט לאט מוצאים את הדרך שלנו"), עוקב אחרי האקסית וגם מפרגן למקל: "ניו אורלינס מקום טוב בשבילו, צריכים אותו". מה שרואים משם

רועי גלדסטון  07.12.14 - 12:45
תחילת כתבה

אם למישהו היו ספקות, בשבוע האחרון הם קצת התמסמסו. 6 ניצחונות רצופים, התמודדות עם התפרצויות אגו וקליבלנד כבר במקום הרביעי במזרח. דייויד בלאט נטמע מהר מאוד בנוף של ה-NBA, אבל לא מתנתק מהתחנה הקודמת.

"אני מאוד שמח ומאושר בשביל מכבי והחברים שלי במכבי שעלו לטופ 16. זה הישג נאה וגם חשוב מאוד למערכת", אמר דייויד בלאט בראיון לאתר ערוץ הספורט. "אפילו ראיתי את המשחק כי זה היה בצהריים שלפני המשחק שלי מול הניקס. נורא שמחתי. היה משחק לא קל, אלבה נתנו פייט טוב מאוד ומכבי היו צריכים למצוא פתרונות ולהוציא לא מעט אנרגיה כדי לנצח את המשחק. ואת זה הם עשו בצורה יפה וכל הכבוד להם".

"שלחתי הודעה לגיא גודס וגם לאנשים אחרים במערכת", סיפר מאמן קליבלנד. "לא הספקנו לדבר כי יצאתי למשחק שלי ועד שאנחנו סיימנו כבר היה מאוחר בלילה".

מה אתה אומר על הסיטואציה שלהם והרצון שלהם להתחזק?
"אני מסתכל מרחוק והדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה לשפוט אותם או לייעץ להם, כי אני לא בפנים. אני רק רוצה לעודד ולתמוך בכולם. זה מה שאני מרגיש. היה לי את העונג לפגוש אחרי המשחק מול הניקס את אודי רקנאטי, אחד הבעלים של מכבי שהיה בניו יורק. דיברנו לא מעט אחרי המשחק וזה היה נחמד מאוד. מכבי עדיין כמובן חלק ממני ובאופן טבעי דיברנו גם על זה".

איך הולך לך ולקאבס?
"לאט לאט אנחנו מוצאים את הדרך שלנו ואת הצורה שבה אנחנו רוצים לשחק. העונה של ה-NBA היא כל כך שונה מזו של קבוצה אירופאית. יש הרבה מאוד היבטים שצריך להתרגל אליהם, במיוחד לוח הזמנים. אנחנו ברצף של 6 משחקים ב-9 ימים. היינו בניו יורק וניצחנו משחק קשה מול הניקס. עוד באותו לילה אחרי המשחק טסנו לטורונטו, הגענו ב-3 וחצי לפנות בוקר ובערב ניצחנו את הרפטורס במשחק שהחל ב-19:30 וללא אימון. מה שהצלחנו לעשות זה וידאו וקצת מתיחות בתוך המלון. אחרי זה טסנו חזרה לניו יורק כי יש לנו משחק מול ברוקלין נטס. זה 3 משחקים ב-4 ימים עם 3 טיסות וכמעט בלי זמן להתאמן. זה חלק מהשוני. המשחקים באים ברצפים ובמהירות מירבית וצריך לדעת להתנהל בתוך זה. זה גורם ללא מעט אתגרים ולא מעט קשיים, וגם לא מעט עליות וירידות בתוך העונה, אבל מתמודדים עם זה כי זה מה שכולם עוברים".

איך הקשר שלך עם השחקנים, ובעיקר לברון, קיירי ולאב?
"הולך טוב מאוד, אבל גם זה תהליך. ללמוד אחד את השני, לדעת להוציא את המיטב מכולם".

במשחק מול הניקס לקחת פסק זמן וקיירי אירווינג לא אהב את זה. איך זה נראה מהצד שלך?
"במקרה הזה הוא רצה להמשיך את המהלך ואני רציתי טיים אאוט ובאמת לקחתי, ובסופו של דבר יצא מה שרצינו וזה בסדר. כל אחד פה רוצה אותו דבר וזה להצליח ולנצח. לפעמים טועים, לפעמים צודקים, אבל הכי חשוב זה שכולנו ניישר קו ושנעבוד ביחד".

מה דעתך על החתימה של גל מקל בניו אורלינס?
"אני שמח בשבילו. באמת שמח. אני חושב שזה מקום טוב בשבילו ובחירה טובה מאוד מבחינתם. אני חושב שהוא יוכל לבוא לידי ביטוי שם ואני חושב שהם צריכים אותו".

אתה מצליח לשמור על קשר על המשפחה והחברים בארץ בלו"ז הבלתי אפשרי שלך?
"בוודאי. בעידן המודרני זו לא בעיה, אני בקשר רציף עם כולם".