לברון ג'יימס: ברבע ה-4 ההגנה הייתה מרהיבה

כוכב הקבאלירס התלהב, בלאט נתן הסבר: "העלנו את רמת האינטנסיביות". ומי היה הגיבור הבלתי צפוי בניצחון על טורונטו?

אור זיו
אור זיו  10.12.14 - 10:12
תחילת כתבה

כשהיא רוצה, מסתבר שקליבלנד מסוגלת לייצר הגנה חזקה ויעילה. זה בדיוק מה שהיא הייתה צריכה הלילה (בין שלישי לרביעי), וזה בדיוק מה שהיא עשתה. רבע רביעי גדול סידר לקבאלירס מהפך מפיגור 10 נקודות ל-101:105 ביתי על טורונטו - הניצחון השמיני ברציפות של הקבוצה.

"עשינו כמה התאמות בהפסקה בנוגע לאופן שבו אנחנו רוצים להגן נגד הפיק-אנד-רול", אמר דייויד בלאט, "ברבע השלישי ההגנה הייתה טובה, לא מעולה, אבל ברבע הרביעי פשוט הרמנו את רמת האינטנסיביות. זה היה ניצחון גדול מול קבוצה טובה ומאוד מאומנת. נרגיש טוב עם עצמנו לכמה שעות ואז נחזור לעבודה".

גם לברון ג'יימס, שקלע 35 נקודות, התלהב מההופעה בחלק ההגנתי בדקות ההכרעה: "זה היה ספקטקולרי. היינו זקוקים לכל עצירה ועצירה שהשגנו. היינו צריכים את אחד מאותם רבעים וזה מה שניצח עבורנו את המשחק".

במרכז השינוי ההגנתי עומד מת'יו דלאבדובה. הרכז האוסטרלי נעדר מ-17 משחקים בגלל פציעה בברך, אך הוא חזר מול ברוקלין בשני והלילה היה מרכיב חשוב מאוד בקאמבק. הוא עזר לעצור את קייל לאורי על 1 מ-8 מהשדה ברבע המכריע, וגם סיפק 6 נקודות ו-5 אסיסטים ב-21 דקות פרקט.

"הוא היה חסר לנו מאוד, ואמרתי לכם כמה פעמים שאני רוצה שהוא יחזור", הודה המאמן הישראלי, "הוא יד בטוחה מהספסל, הוא מביא אנרגיות ואינטנסיביות בהגנה ומשחק פשוט וחכם בהתקפה. אני חושב שההופעה שלו הייתה מרהיבה, והוא עשה את זה נגד גארדים מהשורה הראשונה".

גם קייירי ארווינג דיבר בשבחו של המחליף שלו: "הוא מדהים, פשוט עצום. אני לא יודע מה להגיד. פיתחנו מערכת יחסים כל כך נהדרת, אני מרגיש שיש לי אח על המגרש שאתה יודע שהוא ייתן 150 אחוז בכל פעם".