בלאט: "המטרה היא שלברון יחזור לקבוצה שמתפקדת נכון"

מאמן קליבלנד מתרגל לחיים בלי "השחקן הכי טוב בעולם". לאחר ה-87:91 בשארלוט, בלאט חילק מחמאות ללאב וארווינג: "מרשים להם לזרוק". הפורוורד: "יש לי הזדמנות להראות מה אני מסוגל"

אור זיו
אור זיו  03.01.15 - 09:25
תחילת כתבה

אמנם זה לא היה הניצחון הכי יפה, אבל הוא בא לדייויד בלאט בול בזמן. אחרי שבוע סוער ומלא דרמות, ובלי לברון ג'יימס הפצוע שייעדר בשבועיים הקרובים, קליבלנד הצליחה לרשום 87:91 אצל שארלוט ולקטוע רצף של שלושה הפסדים. קווין לאב (27 נק') וקיירי ארווינג (23) התעלו כדי להרגיע במשהו את המערכת.

ועדיין, בלאט יודע שיהיה לו קשה במשחקים הקרובים בלי קינג ג'יימס, במיוחד בגלל לוח המשחקים חסר הרחמים. כבר ביום ראשון מצפה לו משחק ביתי נגד דאלאס. "אנחנו בלי השחקן הכי טוב בעולם כרגע ורוצים שהוא יחזור ומהר", אמר המאמן הישראלי, "אבל רק כשהוא יהיה בריא. נמשיך לשחק בדרך הנכונה כך כשכאשר הוא יחזור, הוא ייכנס לסיטואציה שמתפקדת הרבה יותר".

לבלאט היה רגע של דאגה ברבע השלישי, כשלאב נפגע ברגלו ושכב על הפרקט במשך כמה דקות. "בכל פעם שאני רואה מישהו נופל או מתכופף לקשור שרוכים, אני קצת מודאג עכשיו. באמת", טען בלאט, "אנחנו די על קוצים בכל מה שקשור לנושא הזה. זה לא קל לשחק בכל ערב עם סגל אחר, אבל זה מה שקרה לנו פחות או יותר מאז שוורז'או נפצע. זה מכניס את הקבוצה לסחרור. אבל אהבתי את הדרך בה הקבוצה התמודדה הערב, שיחקנו בצורה נבונה והראנו שאנחנו מסוגלים לשמור על היתרון".

בנוגע להופעה של לאב וארווינג, שני הכוכבים הנוספים בטריו שהנטל ההתקפי נוחת על הכתפיים שלהם בשבועות הקרובים, אמר המאמן: "אלה שני שחקנים ברמה גבוהה ועם ניסיון. הם לקחו את הזריקות שהם צריכים לקחת, ואנחנו אוהבים את הסיכויים שלנו עם הזריקות הללו".

לאב עצמו הסביר שההעדרות של לברון פותחת את הדלת עבורו כדי לבלוט יותר: "זו ההזדמנות שלי להראות מה אני מסוגל לעשות ולנסות לעזור לקבוצה. אני חושב שהולכים להיות מספר בחורים שיצטרכו לקחת צעד קדימה בהעדרו, כי הוא מביא כל כך הרבה דברים לפרקט".

"באופן אישי, אני מכריח את עצמי לקחת יותר זריקות קשות ממה שאני עושה בדרך כלל", הודה ארווינג, שדייק רק ב-8 מ-27 מהשדה, "פשוט הקבוצה צריכה לחיות עם הטעויות שבאות מתוך אגרסיביות. ככה הדברים הולכים לעבוד עכשיו".