דייויד בלאט: התאכזבתי מההגנה ברבע האחרון

מאמן הקאבס לא מרוצה מההפסד בפילי. לאב: זה משחק שמוכרחים לנצח

אור זיו
אור זיו  06.01.15 - 09:55
תחילת כתבה

המזל של דייויד בלאט, אם יש כזה, הוא שההפסד הכואב לפילדלפיה הלילה (בין שני לשלישי) חוסה בצילו של הטרייד הגדול שקליבלנד ביצעה ממש במקביל למשחק. אז אמנם ה-95:92 לסיקסרס החלשים יצרוב בזכרון בימים הקרובים, אבל מאמן הקבאלירס יכול לפחות לדעת שהסגל שלו עובר שינוי מיוחל.

הקאבס צירפו את אימאן שאמפרט וג'יי.אר סמית' מהניקס, בנוסף לבחירה מוגנת בסיבוב הראשון בדראפט 2015 מהת'אנדר. בתמורה, דיון ווייטרס נשלח לאוקלהומה סיטי והמחליפים לו אמונדסון ואלכס קירק עברו לניו יורק. השלושה הללו נשלפו מהסגל למשחק בפילדלפיה ממש לפני פתיחתו, ובכך הצטרפו ללברון ג'יימס וקיירי ארווינג הפצועים שנעדרו.

עבור ווייטרס התזמון היה מאכזב. הגארד גדל בפילי והזמין כ-50 אנשים מבין משפחתו וחבריו כדי שיצפו בו, אך דקות ספורות לפני הטיפ-אוף, הצוות המקצועי של קליבלנד קיבל את ההודעה שהוא לא יכול לשחק. שמו של ווייטרס אף הוכרז בין שחקני החמישייה - זה היה אמור להיות המשחק הראשון שלו בחמישייה מאז המשחק השלישי של העונה.

"זה אף פעם לא קל שדבר כזה יקרה באף שלב במהלך העונה, ובהחלט לא רגע לפני המשחק", הודה בלאט, "מצד שני, זה חלק מהכדורסל והבחורים לקחו את זה היטב. אני עדיין לא יודע בדיוק את כל הפרטים של העסקה".

בלאט ניסה להסביר מדוע הקבוצה הפסידה: "שיחקנו 3 רבעים נהדרים, שלטנו בכדור, ביצענו את המהלכים שלנו, שמרנו בצורה מעולה במשחק חוץ עם הרבה דברים שקורים מסביב. ברבע הרביעי איכזבנו בהגנה, פילדלפיה עשתה עבודה טובה בהתקפה. החטאנו כמה זריקות טובות מאוד. ביזבזנו את ההזדמנויות שלנו לקלוע כשהיינו צריכים, וזה מה שעלה לנו במשחק".

קווין לאב נראה מתוסכל מאוד לאחר המשחק. "זה קשה, אני עדיין חושב שהיינו חייבים לנצח את המשחק הזה", אמר הפורוורד שבלט עם 28 נק' ו-19 ריב', "שלטנו במשחק ופשוט לא קברנו אותם. זה הפסד שקשה לקבל. עשינו יותר מדי טעויות".