יש לכם מיליארד דולר? ברוקלין עומדת למכירה

דיווח: לפרוחורוב נמאס, האם הוא ינפץ את השיא ששולם עבור הקליפרס?

אור זיו
אור זיו  13.01.15 - 20:19
כמה צריך לשלם כדי לקנות את הקבוצה שלהם? (getty)
כמה צריך לשלם כדי לקנות את הקבוצה שלהם? (getty)
תחילת כתבה

יש לכם כמה מיליארדי דולרים פנויים בחשבון הבנק? אם כן - יש לנו הצעה בשבילכם. לפי דיווח בבלומברג, האוליגארך הרוסי מיכאיל פרוחורוב מעמיד את ברוקלין נטס למכירה, פחות מחמש שנים אחרי שרכש את המועדון.

לפרוחורוב, הבעלים הזר הראשון אי פעם של קבוצת NBA, מחזיק ב-80 אחוזים מהנטס ועוד 45 אחוזים מאולמה החדיש של הקבוצה, הברקלייז סנטר. עם זאת, רק הקבוצה עצמה עומדת למכירה, כאשר מומחה העריך כי שוויה עומד על 1.3 מיליארד דולר. המיליארדר הרוסי מאוכזב מהתוצאות של הקבוצה (מאזן 22:16 כרגע) ומהעובדה שהיא לא מניבה לו רווחים, והוא מעדיף למכור את הנכס בשלב זה.

עם זאת, לאור מכירתם של הקליפרס בשנה שעברה עבור 2 מיליארד דולר, בתוספת העובדה שהנטס נמצאים בשוק הכי גדול בארה"ב, ישנה הערכה שברוקלין תימכר בסכום גדול אף יותר. כזכור, פרוחורוב בן ה-49 עצמו העביר את הנטס מניו ג'רזי, לרובע של ניו יורק, לאחר ששילם בסך הכל 220 מיליון דולר עבור מניותיו במועדון.

"זה נכס ייחודי שהולך למשוך עניין ארצי ובינלאומי", אמר סאל גלאטיוטו, בעלים של חברת ייעוץ עסקי שהייתה מעורבת במכירתן של פילדלפיה סיקסרס ופיניקס סאנס. החדשות הללו מגיעים קצת יותר משבוע לאחר ההודעה של בעלי אטלנטה הוקס על העמדת המועדון למכירה.