אפילו לברון לא הספיק: הפסד 6 רצוף לקליבלנד, 107:100 לסאנס

זה היה צ'אנס מושלם של בלאט לעשות מפנה: קינג ג'יימס וסמית' מחקו פיגור 19 נק' והקאבס כבר הובילו ברבע האחרון. אך טעויות של ארווינג עלו ביוקר מול משחק שיא של מרקיף מוריס (35). כעת הקבאלירס במאזן שלילי (20:19)

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.01.15 - 06:34
תחילת כתבה

זו הייתה יכולה להיות נקודת המפנה של העונה, כבר היה ריח של קאמבק באוויר. אבל קליבלנד, גם עם לברון ג'יימס שחזר לפרקט אחרי 7 משחקים בחוץ, היא עדיין קבוצה חולה כרגע. הקבאלירס מחקו פיגור 19 נקודות בפיניקס ועלו ליתרון ברבע האחרון, אך איכשהו הצליחו לאבד את הכל ולהפסיד 107:100. דייויד בלאט רשם הפסד שישי ברציפות, והוא מוצא את עצמו במאזן שלילי (20:19) לראשונה מאז תחילת נובמבר.

קלעו לקאבס: לברון ג'יימס 33 נקודות, ג'יי.אר סמית' 29, טריסטן תומפסון 10, קווין לאב (9 ריב') וקיירי ארווינג (8 איב') 9 כ"א, שון מריון 6 (11 ריב'), טימופיי מוזגוב וג'יימס ג'ונס 2 כ"א. בלטו בפיניקס: מרקיף מוריס 35 נקודות, גוראן דראגיץ' 18, אלכס לן 13 (10 ריב'), אריק בלדסו 12.

במשך שלושה רבעים וחצי, זה נראה כמו עוד משחק טיפוסי של הקבאלירס מהתקופה האחרונה: חוסר מאמץ הגנתי, התקפה מסורבלת וחסרת כיוון, טעויות מיותרות ושפת גוף שמשדרת דברים רעים. הסאנס ניצלו את הנרפות של קליבלנד כדי לרוץ ליתרון 61:80 ברבע השלישי, ונראה היה שהסיפור גמור.

משום מקום, האורחים חזרו לעניינים. קשה להגיד שהקאמבק מעיד על שינוי מקצועי או מנטאלי, אלא על יוזמה של שני שחקנים שלקחו על עצמם את המשחק. בעיקר ג'יי.אר סמית', שצלף 3 שלשות רצופות, וחתם את הרבע השלישי עם חטיפה ושלשה שבאו אחרי דאנק של לברון, שבעצמו הזכיר למה הוא היה חסר. הפער צומק ל-6 בלבד, וברבע האחרון קליבלנד אפילו נטלה את ההובלה. אלא שהקאבס, כמו הקאבס, ירו לעצמם ברגל במאני טיים, בעיקר קיירי ארווינג בערב נוראי. הרכז רשם 8 איבודים, וברגעי הסיום רשם איירבול ומסירה חסרת כתובת שהרסו את סיכויי קליבלנד לנצח.

גם קווין לאב שוב איכזב, עם 3 מ-11 מהשדה ומדד פלוס מינוס של (20-). על רקע הציטוט של בלאט שהובן או לא הובן כהלכה, בלטה ההעדרות של הפורוורד מהפרקט במשך כל הרבע הרביעי, כנראה כי המאמן פשוט לא סמך על ההגנה החלשה של לאב. הרכות שלו בצבע, עזרה למרקיף מוריס לרשום שיא קריירה של 35 נקודות עבור הסאנס (18:23).

בלאט יכול להתעודד משובו של לברון, שנעדר משבעת המשחקים האחרונים כדי לטפל בברך ובגב הפצועים. קינג ג'יימס נראה רענן וסיפק כמה מהלכי היילייטס, בדרך ל-33 נקודות. אבל גם המאמן הישראלי יודע שלא כדאי לו להסתמך על ג'יימס לבדו, והוא לא מהווה תרופה לחולאים מהם סובלת הקבוצה. אגב, במחצית הראשונה נרשם רגע פיקנטי בין השניים, כאשר בלאט התכוון לצעוק על השופט במחאה על שריקה, ולברון הגיע ודחף אותו הצידה כדי להרגיעו. היה גם רגע מדאיג כשלברון חטף מרפק לא מכוון מפי.ג'יי טאקר, אבל הוא כמובן חזר עד מהרה למשחק.

קליבלנד תקווה לעצור את כדור השלג המתגלגל ביום חמישי בלילה בלוס אנג'לס, שם היא תפגוש את הלייקרס וקובי בראיינט. הקאבס יישארו בסטייפלס סנטר כדי להיפגש למחרת עם הקליפרס.