צפו בלברון דוחף את בלאט: "אני רק מגן על המאמן שלי"

האם זה חוסר כבוד או התחשבות אמיתית? כוכב קליבלנד הסביר: "הוא היה בדרך לקבל עבירה טכנית". גם בלאט לא התרגש: "זה בסדר גמור". קינג ג'יימס על החזרה שלו: "עשיתי דברים שלא הייתי מסוגל לבצע לפני שבועיים"

אור זיו
אור זיו  14.01.15 - 09:23
תחילת כתבה

קליבלנד קבאלירס היא קבוצה מדכאת. נדמה שהיא לא מסוגלת לעבור יומיים בלי עוד הפסד מאכזב, ובלי מיני-שערורייה שקשורה ביחסים בין דייויד בלאט לשחקניו. הפעם, לברון ג'יימס שחזר אחרי שבועיים אמנם קלע 33 נקודות, אך לא מנע הפסד 107:100 בפיניקס. יתרה על כך, בארה"ב מתעסקים לא פחות ברגע בו קינג ג'יימס דחף הצידה את המאמן כשזה ניסה להתווכח עם השופטים.

הדחיפה הזו הזכירה לרבים מקרה דומה בעונתו הראשונה של לברון במיאמי. אז, הוא "נכנס" עם הכתף במאמנו אריק ספולסטרה כשירד לפסק זמן. כולנו יודעים איך הסיפור הזה הסתיים (שתי אליפויות), אבל לא בטוח שבלאט יהנה מאותו גורל. כך או כך, בלאט וגם הכוכב שלו ניסו להרגיע את האווירה

"שרקו על עבירת תוקף נגדי כשאחד מהאחים מוריס תפס אותי", קינג ג'יימס סיפר, "הלכתי לדבר עם השופט, קואץ' בלאט התחיל להתחמם קצת בנוגע לזה. הוא היה בדרך לעבירה טכנית אז פשוט הרחקתי אותו לפני ששרקו אותה. רק הגנתי על המאמן שלי".

בלאט התייחס למקרה ושמר על אותו קו: "הוא ניסה למנוע ממני לחטוף עבירה טכנית. לא הוא התווכח עם השופט, אלא אני. זה משחק פיזי, ועם כל הכבוד לשופטים, הבחורים שלי חטפו כמה מכות חזקות ולא אהבתי את זה. לברון נכנס כדי להגן עליי במצב הזה, וזה יותר מבסדר. אבל מה שאני באמת רוצה זה להגן עליו".

לברון תיאר כיצד הרגיש משחק החזרה שלו, בו קלע 33 נקודות וכמעט הוביל למהפך גדול: "חשבתי שייגמר לי האוויר בסיום, אתמול באימון הריאות שלי שרפו. אני משער שמצאתי כוחות מחודשים היום. המנוחה בהחלט עזרה. לא הייתי מסוגל לעשות את המהלכים האלה לפני שבועיים. זה היה נהדר להרגיש כמו עצמי שוב. הדאנק בפתיחה? אני יודע שאני מסוגל לזה, לא הייתי זקוק לביטחון".

גם בלאט אהב את מה שהוא ראה מלברון: "אני חושב שהוא פנטסטי. זה לא חדש לאף אחד. אני פשוט חושב שהוא נתן את הכל הערב. זה לא דבר פשוט כי הוא לא השתתף במשחק תחרותי במשך שבועיים".

אגב, קווין לאב לא שותף לשנייה אחת ברבע האחרון, ולא בפעם הראשונה. המאמן בטוח שהפורוורד יקבל זאת בצורה טובה: "לא ראיתי שום דבר שלילי ממנו. הוא מקצוען ואני בטוח שהוא יתנהג בהתאם. ברבע האחרון העדפנו לשחק בחמישייה נמוכה כי היה לנו מץ'-אפ ואני חושב שזה הצליח".