בלאט: "אומרים שטויות, ואני חושב שזה די זול"

מאמן הקאבס על הטענה שעוזרו טיירון לו לוקח פסקי זמן: "זה לא חוקי"

אור זיו
אור זיו  15.01.15 - 22:47
תחילת כתבה

נדמה שבתקשורת האמרקנית לא מסוגלים להתאפק יום שלם בלי להתעסק בדייויד בלאט, ובעיקר לחפש דרכים-לא דרכים להציג את הבעיות שלו בקליבלנד. הפעם, כתבה ב-ESPN הכריזה שעוזרו, טיירון לו, לוקח פסקי זמן מאחורי גבו של המאמן הישראלי. לפי התגובה של בלאט, כבר נמאס לו להתגונן.

"זה חתיכת נונסנס ואני חושב שזה די זול, אם להיות כנה", אמר בלאט בשיחה עם הכתבים לקראת המשחק נגד הלייקרס הלילה, "אם אתם מכירים את טיי, הוא מאוד קולני ופעיל. עוזר מאמן לא יכול להזעיק פסק זמן ב-NBA, אם לא ידעתם. עכשיו, אם הוא רואה או מרגיש משהו, וצועק משהו כדי להזהיר אותי, אין לי בעיה עם זה. אני מקשיב למה שאני חושב שאני צריך להקשיב, ולא מקשיב למה שאני חושב שאני לא צריך להקשיב".

בתקשורת בקליבלנד מציינים כי בלאט היה זה שחיזר אחר שירותיו של לו, ולא מדובר במינוי של ההנהלה. זאת, למרות שהגדרת התפקיד המדוייקת של לו היא מאמן שותף, והוא מרוויח את השכר הגבוה ביותר בליגה בין עוזרי המאמן.

"הוא העוזר הראשון פה ויש לו תפקיד גדול", הסביר בלאט, "הוא מסייע לי מאוד, גם מבחינת הניסיון שיש לו בליגה וגם מבחינת הידיעה שלו את המשחק. אני נשען על כל העוזרים בצורה נכבדת. אני מקבל כל מה שהם מביאים לתמונה, אני מעודד את זה ומרוויח מכך".

המאמן הישראלי גם התנער מהרמיזות בכלי התקשורת על בעיות בחדר ההלבשה: "הכל בסדר, הדברים הולכים נהדר בתוך הצוות שלנו. גם בחדר ההלבשה הכל נהדר. אנחנו פשוט צריכים להתחיל לנצח משחקי כדורסל ושכולם ישדרו על אותו הגל".

בלאט נזכר גם בקשיים מהם הוא נחלץ כמאמן מכבי ת"א בעונה שעברה, ושואב מכך ביטחון: "זה נראה קשה, אבל חזרנו וזכינו באליפות אירופה, באליפות ישראל ובגביע הישראלי. זו הייתה אחת השנים הגדולות ביותר בכדורסל האירופי, כך שכבר הייתי בסיטואציה הזו בעבר והסיום היה די טוב".