"אין בעיות בקבוצה. כבר נמאס לי להתעסק בזה"

דייויד בלאט שיחרר לחץ אחרי הניצחון של קליבלנד על הלייקרס: "עוד לא יצאנו מהבוץ, אבל נעשה זאת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.01.15 - 14:14
תחילת כתבה

דייויד בלאט ישלים בלילה בין שישי לשבת חצי עונה ראשונה כמאמן ראשי ב-NBA. קליבלנד תתארח אצל לוס אנג'לס קליפרס ותקווה להשיג ניצחון שני ברציפות אחרי ה-102:109 הלילה (בין חמישי לשישי) על לוס אנג'לס לייקרס החלשה. הניצחון אמנם סידר אוויר לנשימה לבלאט, אבל גם הוא יודע שהפסד נוסף יחזיר את הקאבס לסחרור השלילי בו הייתה שקועה לאחרונה.

"הייתי במצב דומה בשנה שעברה עם מכבי תל אביב, כשפתחנו לא טוב את העונה", העיד דייויד בלאט עוד לפני הניצחון על הלייקרס, "אחרי הפתיחה ההיא, חזרנו לעניינים ובסוף זכינו באליפות אירופה, באליפות בישראל ובגביע. זו הייתה אחת השנים ההיסטוריות של הכדורסל האירופי. לאור זאת, אפשר לומר שהייתי במצבים לא קלים בעבר והם הסתיימו בצורה טובה".

בלאט גם התייחס שוב לטענות לפיהן טיירון לו מזעיק פסקי זמן ללא ידיעתו. "למי שלא ידע, עוזרי מאמן ב-NBA לא רשאים להזעיק פסקי זמן. טיירון הוא אדם אקטיבי וקולני, שצועק לי הרבה דברים שהוא מרגיש שאני צריך לדעת ואין לי בעיה עם זה. אני מקשיב למה שאני חושב שאני צריך להקשיב, ולא מקשיב למה שאני חושב שלא צריך", אמר בלאט, "טיירון לו הוא העוזר הבכיר והוא מסייע לי בהרבה דברים".

המאמן שוב נשאל על מעמדו במועדון וניסה שוב להבהיר את דעתו: "כבר נמאס לי מהעניינים האישיים. רוב הדברים שנאמרו לא מתארים נכון את המצב אצלנו. נכון שאנחנו קצת מתקשים על הפרקט, אבל אין בעיות בתוך הקבוצה. הבחורים קשובים ועובדים נהדר. אמנם עדיין לא יצאנו מהבוץ, אבל אנחנו נעשה זאת ונצעד לכיוון הנכון. לגבי כל השאלות האחרות על מעמדי האישי, אני לא מקשיב ולא חושב עליהן".

לאחר הניצחון, מאמן קליבלנד התייחס למפגש בין לברון ג'יימס לקובי בראיינט. "זה נהדר לראות את שני השחקנים האלה, בין הגדולים בכל הזמנים, על הפרקט. שניהם משחקים ברמה הגבוהה ביותר כבר שנים רבות וזה נהדר לראות", אמר בלאט. קינג ג'יימס הוסיף: "תמיד כיף לשחק נגד קובי. היה לי חבל מאוד שהוא לא יכול היה לשחק בשנה האחרונה בגלל פציעה. טוב שהוא חזר".

ג'יימס נשאל הלילה שוב על המצב העדין בקליבלנד, לאור פתיחת העונה המאכזבת: "אני ממש לא מתעסק במה שכותבים עלינו במדיה, עליי, על המאמנים והשחקנים. אני כבר הרבה זמן בליגה הזו כדי לדעת שדברים יכולים להשתנות כל הזמן וזה משפיע על מה שכותבים". קווין לאב הוסיף: "אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות כדי לצאת מהמצב הזה. המטרה שלנו כרגע היא להשתיק את הרעש שמסביב הקבוצה או להתעלם ממנו".