תחילת המפנה? 121:126 לקאבס על הקליפרס. 37 נקודות לארווינג

בלאט רשם ניצחון שני ברציפות שמרגיע את המערכת, ולא פחות חשוב, קיבל בחזרה את המיטב מהכוכבים שלו. קווין לאב הפצוע נעדר, אבל לברון (32 נק') והרכז סיפקו הצגה ענקית בלוס אנג'לס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.01.15 - 08:28
תחילת כתבה

הביקור של דייויד בלאט וקליבלנד בלוס אנג'לס עוד עשוי להתברר כנקודת המפנה שהצילה להם את העונה. הקבאלירס רשמו הלילה (בין שישי לשבת) ניצחון שני ברציפות ב-LA תוך יממה, כאשר גברו 121:126 על הקליפרס בזכות הצגה ענקית של קיירי ארווינג ולברון ג'יימס. הקאבס עלו בחזרה למאזן חיובי של 20:21 בנקודת אמצע השנה, וסיימו עם חיוך את המסע למערב.

קווין לאב אמנם נעדר בשל כאבי גב מהן סבל גם נגד בניצחון על הלייקרס בחמישי, אבל שני הכוכבים האחרים בטריו פיצו על כך. ארווינג רשם את אחד המשחקים הטובים שלו העונה (37 נקודות) וקינג ג'יימס עבר את רף 30 הנקודות בפעם השלישית ברציפות מאז חזר מהפציעה (32 נק', 11 ריב', 7 אס', אבל גם 9 איבודים). גם טריסטן תומפסון היה נהדר עם שיא עונתי של 24 נקודות ו-12 ריב'.

כמו שאפשר להבין מהתוצאה הסופית, הגנות לא היו הלילה בסטייפלס סנטר. אבל ההתקפה של הקאבס זרמה כמו שמזמן לא ראינו, אולי מאז רצף 8 הניצחונות לפני חודש וחצי. הקליפרס כבר הוליכו ב-9 נקודות ברבע השלישי, כשבלאט דרש משחקניו לבצע עבירות על דיאנדרה ג'ורדן, קלע עונשין רע. הטקטיקה עבדה, מאחר שהאנרגיות באולם נפלו והקצב של כריס פול וחבריו ירד.

ברבע האחרון, לברון וארווינג כבר השתלטו על העניינים עם ריצת 7:19. ואחרי שבועות שבהן כל פעולה או מילה של בלאט ושחקניו נותחו ופורשו כבעיות בסגל של קליבלנד, הפעם לברון סיפק רגע שהראה שאולי הכל באמת בסדר. פחות מדקה לסיום, המאמן הישראלי שירטט מהלך בכדור מהצד שהותיר את תומפסון פנוי מתחת לסל, ולברון מצא אותו לשתיים קלות. ג'יימס המאושר סימן באצבע לעברו של בלאט, כאילו אומר - כל הכבוד, קואץ'.

קינג ג'יימס הגיע ל-24,000 נקודות בקריירה על הדרך, השחקן הצעיר ביותר שמגיע להישג הזה אי פעם. טימופיי מוזגוב היה שותף חשוב בניצחון הגדול עם 12 נק'. בצד השני, הקאבס לא הצליחו לעצור את בלייק גריפין שרשם 34 נקודות ו-10 ריב', וגם לא את ג'ורדן (19 נק', 12 ריב'). לעומת זאת, למרות ערב של 14 אסיסטים, כריס פול נבלם על 4 מ-15 מהשדה. אגב, הקליפרס שירדו למאזן 14:26, עשו היסטוריה כאשר לראשונה אבא (דוק ריברס) אימן את בנו (אוסטין ריברס, שהגיע בטרייד מבוסטון).

עכשיו יהיו לקבאלירס יומיים של מנוחה כשהקבוצה תעשה את דרכה חזרה הביתה. ביום שני בלילה מצפה להם אתגר לא פשוט, כאשר הם יארחו את שיקגו כחלק מחגיגת משחקי יום מרטין לות'ר קינג.