"מהלך השנה": בקליבלנד חילקו לבלאט מחמאות

לאחר שבועות מתוחים ולחוצים, בתקשורת האמריקנית העניקו למאמן קליבלנד קרדיט: "ההופעה הכי טובה שלו ב-NBA". בלאט: "ביצענו מהלכים יוצא מהכלל, קיירי נותן עונה נהדרת". לברון: "עשינו עוד צעד גדול בכיוון הנכון"

אור זיו
אור זיו  17.01.15 - 11:31
תחילת כתבה

דייויד בלאט הגיע הלילה (בין שישי לשבת) לנקודת אמצע עונת הבכורה שלו כמאמן NBA. ולמרות שהיו לא מעט מעידות בדרך שלו, את החצי השני של העונה הוא יפתח עם חיוך. קליבלנד רשמה ניצחון שני רצוף בלוס אנג'לס, 121:126 על הקליפרס, והראתה הרבה סימנים מעודדים לקראת ההמשך.

הקבאלירס עלו בחזרה למאזן חיובי של 20:21. בתקשורת של קליבלנד החמיאו לניהול המשחק של המאמן הישראלי, וטענו שזו הייתה ההופעה הכי טובה שלו עד כה בקבוצה. כתב Cleveland.com כריס פדור אמנם ציין שיש לבלאט עוד לא מעט דברים ללמוד ולשפר ב-NBA, אבל הכריז שהניצחון הזה יכול להיות קרש קפיצה עבורו. במיוחד, בלאט קיבל שבחים על ההחלטה לשלוח את דיאנדרה ג'ורדן פעם אחר פעם לקו ברבע השלישי (קלע 5 מ-12), ועל "מהלך השנה" (כדברי פדור) - תרגיל אחרי פסק זמן בסיומו טריסטן תומפסון קלע סל קל פחות מדקה לסיום, שהגדיל את הפער ל-7 נקודות.

אחרי אותו סל, לברון ג'יימס חגג בגדול וסימן לעברו של בלאט, כמי שאומר למאמנו - כל הכבוד. "המהלך נועד כדי להביא את קיירי לאמצע המגרש ושהוא יעשה משהו, אבל ברגע שראיתי ששני המגינים קופצים אליו ואת TT (תומפסון) פנוי, פשוט מסרתי לו", הסביר קינג ג'יימס, "נתתי לו לבצע את המהלך, הכל עניין של לסמוך על החברים שלך".

בלאט עצמו ניתח את המשחק: "עבר הרבה זמן מאז שקלענו היטב מעבר לקשת כמו שעשינו הערב. זה נתן לנו מרווח נשימה והוריד את הלחץ משאר הדברים שאנחנו מנסים לעשות כדי לקלוע. קלענו 126 נקודות עם 20 איבודים. דייקנו בזריקות כשלא איבדנו את הכדור. מלבד האיבודים, אני חושב שביצענו את המהלכים בצורה יוצאת מהכלל אחרי פסקי זמן וברגעים הקריטיים. ניצלנו את מה שהמשחק הציע לנו, וזה סימן טוב".

"קיירי נותן עונה נהדרת עד כה", הוסיף המאמן בנוגע לארווינג, שהפגיז 37 נקודות, "היה לו משחק מיוחד הלילה, אבל מה שהוא עשה לא הפתיע אותי כי אני רואה אותו כל יום. הוא ביצע מהלכים קשים תחת שמירה הדוקה, זה דבר שטוב לראות".

הניצחון הוציא מלברון אמירות אופטימיות: "זה עוד צעד גדול בכיוון שאנחנו רוצים ללכת. היו לנו קשיים, אבל אני שמח על כך שאני יכול לשחק ברמה גבוהה כדי לעזור לקבוצה לנצח ולהתמודד. זה מה שאני רוצה לעשות כמנהיג, לעזור לנו להתחרות ולהאמין שאנחנו יכולים לעשות זאת בכל ערב. לגבור על הלייקרס ביום טוב שלהם ואז על הקליפרס, זה טוב מבחינתנו".

"אני גאה במאמץ הקולקטיבי שנתנו הערב בשני צידי המגרש", סיכם ארווינג, "זה מסוג המשחקים שאתה רוצה לקחת בהם חלק בתור אדם תחרותי. הקליפרס חתיכת קבוצה, זה דרש מאיתנו את כל 48 הדקות. אנחנו מתחילים לסמוך יותר אחד על השני, לתקשר יותר טוב במיוחד בהגנה. אנחנו משחקים אחד בשביל השני וזה הכי חשוב".