איחוד עם בלאט? דיווח: פארמר מחוזר בקליבלנד

הרכז שוחרר מהקליפרס, ישתף פעולה עם המאמן אצלו שיחק במכבי ת"א?

אור זיו
אור זיו  18.01.15 - 17:40
תחילת כתבה

במהלך השביתה ב-NBA ב-2011, ג'ורדן פארמר היהודי חצה את האוקיינוס וחתם במכבי תל אביב של דייויד בלאט. לפי דיווחים בארה"ב, השניים עשויים לחזור ולשתף פעולה בקרוב גם בצד המערבי של האטלנטי - קליבלנד גיששה אצל הרכז מתוך רצון לצרף אותו לסגל.

פארמר שוחרר מהקליפרס, לאחר שהקבוצה של דוק ריברס עשתה היסטוריה וצירפה את בנו של המאמן, אוסטין ריברס. השחקן בן ה-28 לא מצא את עצמו בקבוצה מ-LA, ורשם רק 4.6 נק' ו-1.9 אס' במדיה העונה, לפני שהצדדים נפרדו בהחלטה משותפת. אם אף קבוצה לא תדרוש אותו ב"ווייבר" עד הדד-ליין הלילה, הוא יהיה חופשי לחתום היכן שיחפוץ.

בלאט זוכר את פארמר לטובה. בשבעה משחקים במדי מכבי ביורוליג, הוא קלע 14.1 נק' באחוזים מעולים והלהיב את ההיכל. הקבאלירס זקוקים לעומק בעמדת הפוינט גארד, מאחר שקיירי ארווינג משחק 38.2 דקות בממוצע ומת'יו דלאבדובה לא מצליח להיכנס לנעליו בדקות שלו על הפרקט. בנוסף, הקבוצה חתכה את הרכז השלישי, איי.ג'יי פרייס, ועל כן יש לבלאט מקום פנוי בסגל.

מלבד זאת, הוספתו של פארמר עשויה להתברר כחשובה מבחינה חברתית לא פחות מאשר מקצועית. כזכור, בארה"ב דווח על קשיים של בלאט להשתלט על חדר ההלבשה, אבל לאחר התוספת של טימופיי מוזגוב שמכיר אותו מנבחרת רוסיה, יחד עם פארמר יהיו למאמן הישראלי יותר גורמים תומכים בקרב השחקנים.