בלאט: "הסירה הזו שטה בכיוון הנכון, למרות כל הזבל שנאמר"

מאמן קליבלנד סגר חשבון עם המבקרים אחרי ה-94:108 על שיקגו: "הופעת ההגנה הכי טובה שלנו השנה. הסגל שלנו מאוחד". לברון: "אנחנו משחקים ממש טוב לאחרונה, יש יותר מאמץ בהגנה"

אור זיו
אור זיו  20.01.15 - 09:21
תחילת כתבה

אחרי תקופה קשה, שכללה שישה הפסדים ברציפות, אפשר היה לראות הלילה (בין שני לשלישי) הרבה יותר חיוכים בקליבלנד. הקבאלירס ניצחו בפעם השלישית ברצף, אך לא פחות חשובה מהתוצאה היא היכולת המצויינת, שסידרה להם 94:108 מרשים על שיקגו בבית. דייויד בלאט, שהיה תחת לחץ כבד בתקשורת, ניצל את ההזדמנות כדי להישמע הרבה יותר אופטימי במסיבת העיתונאים שלו.

"זו הייתה ההופעה ההגנתית הכי טובה שלנו השנה", הכריז בלאט, "היו לזה שתי סיבות. ראשית, הוספנו כמה דברים להגנה ועשינו שינויים. דבקנו בעקרונות שלנו ושיחקנו ברמה שאנחנו צריכים לשחק כדי להוריד את הסקור ולעצור את שחקני ההתקפה הנהדרים של היריבה. שיקגו קבוצה ברמה גבוהה וחשבתי שמבחינה הגנתית היינו מסוגלים לשלוט. אני חושב שקיירי (ארווינג), מלבד היכולת שלו בהתקפה, עושה עונה נהדרת גם בהגנה. בשני המשחקים הוא שמר על שניים מהרכזים הטובים בליגה, כריס פול ודריק רוז, אנחנו מבקשים ממנו הרבה, והוא נתן לנו הרבה".

"היה חשוב מאוד לשמור על המומנטום", המשיך המאמן הישראלי, "חלק גדול מהמסע שלנו למערב היה כמו מחנה אימונים באמצע העונה. היה לנו זמן משמעותי להתאמן, לחבר את הקבוצה, לצרף שחקנים חדשים ולהחזיר שחקנים פצועים, להוסיף מאפיינים נוספים לכדורסל שלנו. רצינו לחזור הביתה ולהראות שהתקדמנו מנקודה אחת לאחרת, בכיוון חיובי. למרות כל הזבל שנאמר ונכתב, חלקו לא הוגן ומכוער, נשארנו מרוכזים ולא שמנו לב לזה. יש לנו דרך ארוכה לעבור, אבל יש לי תחושה שהסירה שטה בכיוון הנכון. אפשר לראות שהשחקנים נשארים מאוחדים ועוזרים אחד לשני. יש לנו הרבה פוטנציאל ואנחנו צריכים להתעלם מכל הבלאגן מסביב".

בלאט דיבר על שובו של קינג ג'יימס במשחקים האחרונים: "לא היה קל להושיב את לברון שבועיים, היו לנו כמה ימים קשים בלי השחקן הטוב בעולם. אבל זה מה שסידר אותו מחדש, הוא מרגיש טוב מבחינה פיזית שוב, הוא נראה נהדר ויש לזה השפעה גדולה על הקבוצה כי הוא המנהיג שלנו. לברון הוא הגרעין שלנו, אנחנו נשענים עליו וכשהוא מרגיש טוב, הוא משפיע על כל האספקטים. טוב לראות את זה".

לברון עצמו דיבר על השיפור ביכולת: "בשבוע האחרון שיחקנו כדורסל ממש טוב, מהמחצית השנייה בפיניקס ועד היום. זו הרגשה טובה, אנחנו יודעים מה יש לנו ואנחנו נעים בכיוון הזה בידיעה שאתה חייב להשתפר בכל יום. מאז שאני על המגרש התחלנו להתחרות, גם אם השמירה לא תמיד הייתה שם, עשינו מאמץ. הדבר הכי גדול הוא שהתחלנו להפריע לזריקות ולא איפשרנו לקבוצות פשוט לקלוע בחופשיות".

ג'יי.אר סמית', שמאז שהגיע בטרייד מניו יורק מספק תרומה חשובה לקאבס, הסביר כיצד הוא עושה זאת: "כשאתה בקבוצה עם שלושה שחקנים כמו לברון, קיירי וקווין, ההגנה מתמקדת בהם. אני האופציה הרביעית או החמישית בהתקפה ואני נשאר פנוי, אני אוהב את זה. המסר שקיבלתי פה הוא לזרוק כשאני פנוי ואם לא, לעשות את המהלך הנכון".