בלאט: "אנחנו יחידה מגובשת, ורואים הבדל"

אחרי ניצחון שישי ברצף, 98:108 על הת'אנדר, מאמן קליבלנד ניצל את הצ'אנס כדי להיזכר בטענות על איבוד חדר ההלבשה. לברון, שקלע 34 נק', מרוצה: "השתפרנו מבחינה מנטאלית". ומה הציע ג'יי.אר סמית' לקליי תומפסון?

אור זיו
אור זיו  26.01.15 - 06:48
תחילת כתבה

לפני חודש, משחק כזה כנראה היה מכניס את דייויד בלאט לפינה, והוא היה צריך להסביר לכתבים מה לא עבד. אבל בשבוע וחצי האחרונים, מאז שלברון ג'יימס חזר מהמנוחה הכפויה שלו, קליבלנד מתחילה להיראות כמו קונטנדרית אמיתית. אמש (ראשון), הקבאלירס השיגו את הניצחון השישי ברציפות, 98:108 על אוקלהומה סיטי וקווין דוראנט, כשעל הדרך עם מציגים כדורסל מצוין במשך ארבעה רבעים.

בלאט התייחס לשחקנים החדשים והתרומה שלהם להתאוששות המהירה: "הבחורים החדשים נתנו לנו זריקה ביד. הם לא רק שחקנים שמילאו תפקידים מסוימים שהיינו זקוקים להם - למשל מוזגוב נכנס לעמדה של אנדרסון ורז'או, סנטר פותח שלא היה לנו מחליף עבורו - אלא אימאן (שאמפרט) וג'יי.אר (סמית') הביאו אנרגיות חיוביות והבנה של מה צריך לעשות כדי לעזור לקבוצה".

"יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור", הרגיע המאמן הישראלי, "אנחנו חייבים לשפר את המקום שלנו בטבלה, אני חושב שאנחנו בשביל הנכון ועל זה אנחנו צריכים להתמקד. אבל עכשיו יש לנו יחידה מגובשת, ורואים את ההבדל".

"אנחנו חבורה עם ביטחון. אבל אנחנו גם חבורה צנועה. זה משחק אחד נגד יריבה מנוסה, מוכשרת מאוד, טובה מאוד שמשחקת ביחד הרבה זמן. זה מראה שאנחנו יכולים להתמודד מול הקבוצות בקליבר הכי גבוה", אמר לברון, והסביר מה המפתח לשינוי אצל הקאבס: "ההגנה מתניעה את ההתקפה. זה צריך להיות סימן ההיכר שלנו העונה. כשאנחנו מגנים, ההתקפה באה בקלות".

קינג ג'יימס המשיך: "יש לנו דרך ארוכה כל כך. אני לא רוצה להסתכל רחוק מדי כרגע, אבל השתפרנו. מבחינה מנטאלית יותר מהכל. ברור שהוספנו חלקים נהדרים עם שאמפ, ג'יי.אר ומוזי, אבל מבחינה מנטאלית אנחנו חדים יותר ושיחקנו כדורסל נהדר בזמן האחרון".

בקליבלנד המשיכו לשפוע במחמאות לטימופיי מוזגוב, שהביא קשיחות לצבע של הקבוצה. הסנטר הרוסי הצטנע: "אני רק מנסה לעשות את מה שאני יכול. אני לא מנסה לעשות משהו אחר. אני מנסה לשחק גדול, לשחק חזק, להגן על הטבעת והכי חשוב לתת הכל בכל משחק. אני רק מנסה להקשות על היריבים".

מי שסיפק את הסחורה בכל מה שקשור לציטוטים לאחר המשחק הוא ג'יי.אר סמית', שמשתעשע עם הכתבים בקליבלנד. "אני מרגיש בנוח לזרוק מהחצי אם יש לי זריקה נוחה, ואולי קצת יותר רחוק", הוא סיפר, והתייחס לשיא של קליי תומפסון: "בלתי ייאמן. הוא היה פשוט צריך לרדת מהמגרש בסוף הרבע השלישי, ללכת כמו לארי בירד עם האצבע למעלה ולהגיד 'אני אראה את כולכם בחדר ההלבשה, בן אדם, במקלחות'".