לברון: זו אחת ההופעות הכי גדולות שראיתי

ארווינג שבר שיאים עם 55 נק', בדרך ל-94:99 על פורטלנד, אך רכז קליבלנד נשאר צנוע: "העיקר הניצחון". ג'יימס: "הוא סופרסטאר בהתהוות". בלאט: "מעולם לא ראיתי דבר כזה". צפו בקיירי סופג זובור בחדר ההלבשה בסיום

אור זיו
אור זיו  29.01.15 - 09:59
תחילת כתבה

"זה הערב שלו, לא שלי", אמר לברון ג'יימס כאשר הכתבים ניגשו אליו כדי לשאול בנוגע לקיירי ארווינג, "לכו תדברו איתו". הלילה (בין רביעי לחמישי), ארווינג הוכיח שהוא מסוגל להיות סופרסטאר בדיוק כמו חברו לקבוצה. רכז קליבלנד התפרץ עם שיא קריירה של 55 נקודות, כולל סל ניצחון שסידר לקבאלירס 94:99 מרשים על פורטלנד.

"זה אומר הרבה", הודה ארווינג לאחר המשחק, "מבחינתי, זה היה חלק מהאינטנסיביות של המשחק, להיות שם עם חברים נהדרים לקבוצה שעשו עבודה טובה לסדר לי זריקות טובות ולחסום עבורי מצוין. אני רק שמח שלקחנו את הניצחון, זה הדבר היחיד שחשוב באמת ואנחנו ממשיכים ברצף".

הערב הפנומנלי של ארווינג הושלם עם השלשה ה-11 שלו, 6 שניות לסיום, שהבטיחה את הניצחון. הוא הסביר את המהלך: "החלטנו על המהלך כקבוצה, כל החלטה שלנו מתקבלת ביחד. מן הסתם, הצוות המקצועי חשב על דבר אחר ואני חשבתי על דבר אחר, ובסוף הגענו לפשרה באמצע. אני אסיר תודה על כך שהזריקה נכנסה ושקיבלתי את הביטחון מהחברים והמאמנים כדי לקחת את הזריקה במאני טיים".

אחרי שארווינג סיים לחגוג על הפרקט עם החברים והקהל הנרגש, ציפתה לו הפתעה בחדר ההלבשה. לברון אירגן זובור עם שאר שחקני הקאבס, והם התנפלו על הרכז עם ליטרים של מים על הראש. כך יעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו.

למרות שהוא סירב לדבר עם הכתבים, לברון העלה סרטון וידאו בו הוא שיבח את קיירי. קינג ג'יימס נעדר מהמשחק בגלל נקע בפרק כף היד, והוא בספק גם למשחק נגד סקמרנטו בשישי, אבל הוא בוטח בחברו לקבוצה.

"הרגע צפיתי באחת ההופעות הכי גדולות שראיתי אי פעם. הילד הזה כבר שם חותמת על המקום באולסטאר, אבל היום הוא הוסיף עוד 3 חותמות. הוא סחב את הקבוצה על הגב כל הלילה, זריקה גדולה אחרי זריקה גדולה. קיירי, אתה האמת. תמשיך ככה ילד, זה היה ענק. אתה בדרך להיות סופרסטאר ומנהיג", אמר לברון.

ומה חשב דייויד בלאט על ההופעה של הרכז שלו? "זו הייתה הופעה לפנתיאון. זה משהו שכל האנשים בקליבלנד יוכלו לנצור בליבם. בכל הקריירה שלי לא ראיתי מישהו עושה משחק כזה וקולע כזו כמות נקודות", אמר המאמן הישראלי, "אמרתי את זה לצוות. עכשיו ראיתי כמה הופעות גדולות. אימנתי הרבה מאוד זמן, אבל אף פעם לא ראיתי משהו דומה לזה".

"אמרתי לקיירי 'משחק נהדר'", הוסיף בלאט, "מן הסתם, קיירי היה יוצא מהכלל, וזה בלשון המעטה. אבל אני חושב שכל הקבוצה שיחקה מצוין. שיחקנו ביחד, הנענו את הכדור, שמרנו מצוין נגד קבוצה פנטסטית לאורך כל המשחק וכולם תרמו לניצחון הזה. אני לא לוקח שום קרדיט למה שקיירי עשה הערב, הוא פשוט נתן לנו את מה שהיינו צריכים בלי לברון".