בלאט: "הטרייד של לאב עבד טוב לשני הצדדים"

קליבלנד גברה 90:106 על וויגינס ומינסוטה ורשמה ניצחון עשירי ברציפות. הפורוורד שמע בוז ולא התרגש: "קבלת פנים טובה"

אור זיו
אור זיו  01.02.15 - 10:54
תחילת כתבה

כשקווין לאב הגיע לקליבלנד ואנדרו וויגינס עבר תמורתו למינסוטה, המטרות של שני הצדדים היו ברורות. הקאבס הסתכלו רק על ההווה, הוולבס בנו בשביל העתיד. הלילה (בין שבת לראשון), כשלאב הגיע לראשונה לאולמה הביתי של האקסית, ראינו כיצד האסטרטגיה הזו קורמת עור וגידים משני צידי הטרייד. לאב עזר לקבאלירס לרשום ניצחון 10 ברציפות, 90:106, כשמנגד וויגינס מפגיז 33 נקודות ומראה סימנים של כוכב לעתיד.

למרות זאת, אוהדי הטימברוולבס נטרו טינה לכוכב שעזב אותם. חוץ מב-6 דקות בהן הוקרן על המסכים סרטון הוקרה לפאוור פורוורד, הקהל בטארגט סנטר שרק בוז צורם בכל פעם שלאב נגע בכדור. אבל הוא עצמו לא התרגש, ושמח על קבלת הפנים שקיבל מאנשי המועדון, כולל חבריו לשעבר לחדר ההלבשה.

"למען האמת, חשבתי שזו הייתה קבלת פנים די טובה, במיוחד מצד הפרצופים המוכרים", אמר לאב, "הכל הלך היטב. בסופו של דבר השגנו ניצחון ובשביל זה הגענו לפה. יצאנו עם 10 ניצחונות רצופים ולכן אנחנו מאושרים".

"זו הייתה האחריות שלנו כחבריו לקבוצה וכאחים שלו להגן עליו הערב", הכריז לברון ג'יימס, שקלע 36 נקודות, "לא ידענו למה לצפות, אבל הוא היה יכול להישען עלינו עם כל מה שקרה. היינו פשוט צריכים לעזור לו לנצח את המשחק. אני חושב שהוא הגיב טוב לסיטואציה הזו".

דייויד בלאט דיבר על וויגינס, עבורו היה זה שיא קריירה מול הקבוצה שבחרה אותו ראשון בדראפט, אבל ויתרה עליו עוד לפני פתיחת העונה: "בסוף היום, אף אחד לא רצה לראות את אנדרו עוזב. עשינו את העסקה הזו כי הייתה לנו תכנית לגבי הסגל. עם שובו של לברון, זה מה שהיינו צריכים. וויגינס הוא כבר שחקן כדורסל צעיר וטוב והוא הולך להיות נהדר. בדיוק כמו לאב, שהבאנו לקבוצה כדי שיביא את הכישורים ויתפוס את העמדה שהיינו זקוקים לה. כך שאני חושב שזו הייתה עסקה טובה לשני הצדדים".

על המשחק עצמו, בו הקאבס היו זקוקים למאמץ מיוחד ברבע האחרון כדי להכריע, אמר המאמן: "אם להיות הוגן, זה היה המשחק הרביעי שלנו תוך חמישה ימים. לפעמים לוקח לך יותר זמן לתפוס את המשחק. היו אנרגיות נהדרות באולם בגלל שובו של קווין ואני חושב שהקהל הרים אותם. הראנו בגרות הערב. הוכחנו מקצוענות ומצאנו את הדרך במשחק הזה באופן הנכון. זה לא היה קל".