בלאט כבר נושף לשיקגו בעורף: "מוכרחים לנצח כמה שיותר"

אחרי הנצחון ה-11 ברצף, 84:97 על פילדלפיה, קליבלנד במרחק נגיעה מהבולס וגם מהוויזארדס שמעליה בטבלה: "הדבקנו את הפער". לאב, שקלע רק 5 נק': "אני מוצא דרכים אחרות לתרום"

אור זיו
אור זיו  03.02.15 - 11:25
תחילת כתבה

למרות שקליבלנד ניצחה הלילה (בין שני לשלישי) בפעם ה-11 ברציפות, עם 84:97 על פילדלפיה, בארה"ב מתעסקים באיש אחד שדווקא שיחק תפקיד משני מאוד בניצחון. קווין לאב ממשיך להציג יכולת פושרת, כאשר הפעם הוא דייק רק ב-1 מ-7 מהשדה ברבע הראשון ומאותה נקודה והלאה לא זרק ולו פעם אחת לסל.

"אסור שזה יקרה", הודה דייויד בלאט, "לחלוטין אסור שזה יקרה. אני לא חושב שהנענו את הכדור מספיק טוב. היינו יכולים לשחק עליו יותר. לא התאמנו כבר זמן רב, אנחנו צריכים לעבוד על כמה דברים ולתקן את זה".

גם לברון ג'יימס התייחס להופעה של חברו: "אני חושב שקוו ויתר על כמה זריקות. אולי הוא לא הרגיש שהוא נכנס לקצב טוב, אבל אני יודע שמצאתי אותו לזריקות טובות אחרי הרבע הראשון והוא החליט למסור הלאה, שזה בסדר, זה הניע את הכדור. אולי הביטחון שלו בזריקה בירידה, אבל מבחינתי, אני מציב אותו בעמדות טובות לזרוק. אני רוצה שהוא יזרוק והוא צריך לעשות את זה עם ביטחון".

"אני רק מבצע את מה שמבקשים ממני", התעקש לאב עצמו, שסיים עם 5 נקודות אבל גם 15 ריבאונדים, "אני חושב שזה מה שעשיתי כל העונה. שמרתי על ראש מורם ונשארתי חיובי, מסתכל על חצי הכוס המלאה. ואני מנסה להשפיע על המשחק בדרכים שונות למיטב יכולתי. אני חושב שזה מה שעשיתי הלילה בצד ההגנתי - דברים שלא מופיעים בהכרח בדף הסטטיסטיקה".

מי שהתברר כאקס פקטור מהספסל היה מת'יו דלאבדובה. הרכז האוסטרלי קבר שלוש קליעות קריטיות מעבר לקשת ברבע האחרון ועזר לקאבס לברוח לסיקסרס. "לילד הזה מגיע רק תמיכה ואהבה. יש לו חוסן מנטאלי, יכולות הגנתיות, מאמץ, והוא קולע זריקות פנויות ברגעים גדולים", החמיא לו בלאט.

גם קינג ג'יימס דיבר עליו: "התפקיד של דלי הוא להיכנס למגרש ולשחק הכי חזק שהוא יכול, להגן ברמה גבוהה, להכניס אותנו להתקפה ולעשות את המהלכים הנכונים. כל שאר הדברים שאנחנו מקבלים ממנו הם בונוס".

כעת קליבלנד כבר במאזן 20:30, והיא נושפת בעורף של שיקגו הרביעית (19:30) והוויזארדס השלישית (18:31) במזרח. בלאט אישר שהוא מתעסק במאזנים של הקבוצות: "אנחנו מודעים לזה ומסתכלים על הטבלה. אנחנו צריכים להתרכז בלנצח כמה שיותר משחקים. אחרי האולסטאר תהיה היישורת האחרונה. אני חושב שננעלנו על המטרה והדבקנו את הפער ב-10, 12 משחקים האחרונים".