הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עיניים גדולות: על תחרות ההטבעות ב-92'

ראה או לא ראה? עם ריחוף אחד, בעיניים קשורות, סדריק סבאלוס הפך בן רגע לשם שכל אוהדי הספורט ב-1992 זיהו. כמו צ'רלס בארקלי, גם דניאל שחק עדיין לא מצליח להירגע מהדאנק שהכניס חיים בתחרות ההטבעות. זכרון האולסטאר שלי, חלק שני בסדרה

דניאל שחק
דניאל שחק  13.02.15 - 18:30

לא הייתה שם התעלות אתלטית יוצאת דופן. גם לא תחפושות או מבצע מורכב. היה שם רעיון טוב וקל שטרף את הקלפים. כמו שאמריקה אוהבת לאהוב: אדם שבהברקה פשוטה אחת מגשים את החלום. ספורטאי שבשניות ספורות קנה לו תהילת עולם.

בשנים שאחרי הכתרתם של כוכבים (ווילקינס, ג'ורדן) ודמויות בולטות בליגה (ספאד ווב, די בראון), תחרות ההטבעות עוד לא נחשבה לנקודת הפריצה של מבקשי הפרסום. ב-1992, אחרי האליפות הראשונה של הוד אווריריותו ובצל הקאמבק המתוקשר של מג'יק, היא הפכה למעונם של ה-Wannabes – אלה שרוצים להיות. כמו דומיניק, כמו מייקל. סדריק סבאלוס השתחל בטבעיות לחבורה ההיא.

היו שם הכוכבים בהתהוות ג'ון סטארקס, שון קמפ, ניק אנדרסון ולארי ג'ונסון לצד אלה שביקשו להיות כאלה, כמו סטייסי אוגמון ודאג ווסט. הרבה הקפצות על הפרקט בדרך לטבעת, הטבעות לאחור, 360 עם שתי ידיים מצד אנדרסון. לא רע, אבל לא משהו. סדריק סבאלוס, אותו פורוורד צעיר מפיניקס, ידע ללכת על בטוח ולחפור את דרכו לגמר.

בדו-קרב שלף לארי ג'ונסון ראשון. 360 עם סיום עוצמתי ביד אחת. דאנק אקספלוסיבי, בתרגום חופשי. לא סתם זו הפכה להיות ההטבעה שפתחה במשך שנים את תכניות מגזין Inside Stuff. השופטים התרשמו יותר מהתשובה המתקרבת של סבאלוס.

הוא עמד שם, שחקן שנה שניה אלמוני יחסית, 2-3 מטרים מאחורי קו החצי. סרט בד שחור כיסה את עיניו. סידור אחרון, נשימה עמוקה ועל הקווים אפילו סר צ'ארלס בארקלי לא יכול היה להתאפק וקם על רגליו. בשלב ההוא סדריק כבר ניצח. הציפייה הדרוכה על פני כל הצופים, באולם ומול המסכים, אמרה הכל: אם זה בפנים, הוא זוכה. 9 צעדים של חרדה, המראה ברגל ימין מתוך העיגול ודאנק רגיל בשתי ידיים. בום! טירוף ביציעים. טום צ'יימברס רץ לחבק, את כיסוי העיניים הוא העניק למג'יק. ציון 50 עגול, הוכתר אלוף חדש. רגע, מה קרה פה?

למחרת בבוקר כולם היו עסוקים בשאלות. ראה או לא ראה? רמאי או גאון? דבר אחד היה בטוח: מאותו רגע ואילך כולם ידעו מי זה סדריק סבאלוס. גם כשכיכב בלייקרס, גם כשנחת עם עודף משקל בהפועל תל אביב. כי הוא היה הראשון שפיצח את הנוסחה והכניס מימד של הצגה לתחרות ההטבעות. כמו שאמריקה אוהבת לאהוב: אדם שבהברקה פשוטה אחת מגשים את החלום.