בלאט: "לאט ובטוח, אנחנו עומדים בכל המטרות שלנו"

מאמן קליבלנד מאושר מהעליה לגמר המזרח, שלח מסר מעודד לגבי הפציעה של ארווינג, והחמיא לדלאבדובה: "התגלמות המילה 'אופי'". לברון: "קצת מופתע מהחבר'ה בקבוצה. לעולם לא אהיה אנדרדוג, אנחנו נגיע מוכנים לסדרה הבאה". וגם: המספרים וההיסטוריה

אור זיו
אור זיו  15.05.15 - 07:08
תחילת כתבה

תעשו הרבה כבוד לדייויד בלאט. המאמן הישראלי ממשיך לחיות בחלום, ולא רוצה שאף אחד יעיר אותו. לפנות בוקר (בין חמישי לשישי), בלאט וקליבלנד העפילו לגמר המזרח עם הופעה ענקית: 73:94 על שיקגו בחוץ סידר לקאבס ניצחון 2:4 בסדרה.

לאחר המשחק, בלאט התבקש להצהיר מה הניצחון הזה אומר על הקבוצה שלו: "כוחה של קבוצה גובר על הכל. אני חושב שהתנהגנו כמו קבוצה בכל מובן של המילה. נתקלנו בהרבה קשיים לפני ובמהלך הסדרה, אבל כולם הראו שהם גברים. האמנו בעצמנו וגברנו על יריבה טובה מאוד".

על דלאבדובה: "כשאתה מדבר עם ילדים או עם כשרונות צעירים, ואתה רוצה להגיד לספר להם על אופי ומה זה אומר שיש לך אופי, אתה פשוט יכול להגיד מת'יו דלאבדובה. הוא מגלם את כל הדברים הטובים שאתה רוצה לראות בשחקנים וחברים לקבוצה. זה ראוי להערצה משחקן שלא מוערך מספיק שלא הרבה אנשים חשבו שיש לו מקום בליגה הזו".

על קיירי ארווינג: "כואב לו, אבל הוא יהיה בסדר. הוא התעקם, אך לא נשבר. לא התכוונתי להחזיר אותו למשחק. הוא התקרר וככל שהמשחק התקדם כמו שהוא התקדם, לא התכוונתי לשחק איתו. אם המצב היה מסתבך, הייתי שוקל את זה ועדיין לא משחק איתו".

על ההגנה: "מאז השינויים בסגל בינואר, ההגנה שלנו הרימה את הרמה. אני לא חושב שזו הפתעה גדולה. בסדרה נגד בוסטון וגם בסדרה הזו, אני חושב שראינו ניתור קדימה. יש לי צוות אימון יוצא מהכלל, החבר'ה הללו עובדים לילות כימים כדי להכין את הקבוצה. הגענו לסדרה הזו עם תכנית ברורה מאוד. הצוות שלי הוא חלק מזה בדיוק כמו השחקנים, מגיע להם קרדיט".

על ההתעלות של הקבוצה בלי קווין לאב: "לא ראיתי צל של ספק על הפנים של אף אחד, ולא שמעתי מישהו מבטא חשש. אני נותן ללברון קרדיט על כך. הוא הפך למנהיג אמיתי, הוא קולני, הוא נמצא שם, עם הרבה רצון, כל כך מחויב להצלחת הקבוצה. תנו לו הרבה קרדיט על כך. הוא לוקח צעד קדימה בכל מה שקשור להנהגת החבר'ה האלה ולהאמין במה שהם מסוגלים לעשות".

על התחושה האישית: "אני הכי שמח שיש. מאושר עבור החבר'ה שלי. אני יודע איפה התחלנו את השנה הזו ואיזה מטרות הצבנו לעצמנו. אנחנו עומדים בהן לאט ובטוח. לא סיימנו את העבודה בשום אופן. אנחנו מתקדמים בצורה טובה מאוד. אנחנו עושים עובדה נהדרת ומקווים להמשיך".

בלי קווין לאב שגמר את העונה ובלי קיירי ארווינג שנטש את המשחק ברבע השני, הצוות המסייע התעלה עבור הקאבס. עד כדי כך, שלצד לברון ג'יימס, למסיבת העיתונאים הוזמנו טריסטן תומפסון ומת'יו דלאבדובה.

קינג ג'יימס החמיא להם: "קיבלנו 40 נקודות מהספסל. דלי הגיע בתנאים קיצוניים, והוביל את הקבוצה בנקודות. הוא השפיע על המשחק, לא רק בקליעת סלים, אלא במה שהוא עשה בהגנה. שמר על דריק רוז, עשה בלאגן בהגנה. שני אלה, כשהם משחקים כל כך חזק, עבור המאמן ועבורי כמנהיג, אין לך בעיה עם זה שהם יעשו טעויות. בגלל האופן שבו הם משחקים. האינטנסיביות שלהם. הם נותנים הכל לקבוצה, כל מה שיש להם".

על ההצלחה של הקבוצה בעונה הראשונה שלה ביחד, לברון אמר: "החבר'ה האלה קורעים את התחת בכל יום. כן, אני קצת מופתע, בגלל האופן שבו התנהלנו בפלייאוף עד כה. זו הפעם הראשונה שלהם, גם של קיירי ושל קווין לפני הפציעה. הם רוצים להיות גדולים. הם מתכוננים בדרך הנכונה כל יום. הם משחקים עם האינסטינקטים. דברים טובים מגיעים למי שנשאר נאמן למשחק, וזה מה שיש לנו כרגע".

לברון הופתע להישאל אם הוא מרגיש שקליבלנד היא האנדרדוג בגמר המזרח: "אנדרדוג? אני? אני לעולם לא אהיה אנדרדוג. אני חושב שיש לנו צ'אנס נהדר. אנחנו הולכים לשחק חזק ולהעניק לעצמנו הזדמנות. העניינים כבר ידאגו לעצמם. צוות האימון שלנו יבנה תכנית משחק מצויינת, בין אם זה יהיה נגד וושינגטון או אטלנטה, וזה התפקיד של השחקנים לבצע אותה".

מבחינתו של טום ת'יבודו, זה כנראה היה המשחק האחרון על הקווים ביונייטד סנטר. כל הדיווחים מדברים על כך שהוא יפוטר, כאשר אורלנדו, ניו אורלינס ודנבר מעוניינות בו. "עד שלא יגידו לי אחרת, אני מצפה להישאר בשיקגו. ככה אני מתייחס לזה", אמר המאמן, שהיה האחרון עד בלאט שהגיע בעונתו הראשונה לגמר המזרח. הוא נשאל איך יגיב אם קבוצות אחרות יפנו אליו: "לא חשבתי על זה בכלל".

המספרים:

- לברון עלה בפעם החמישית ברציפות לגמר האיזורי. השחקן האחרון שעשה דבר כזה הוא צ'ונסי בילאפס, שעלה שבע שנים ברצף, מ-2003 ועד 2009, לגמר האיזורי.

- דייויד בלאט הוא המאמן הרוקי הראשון שמגיע לגמר איזורי מאז... טום ת'יבודו, אותו הוא הדיח, שעשה זאת ב-2011. הרוקי הראשון שלקח קבוצה לגמר ה-NBA? פול ווסטפאל, שעשה זאת עם פיניקס ב-1993.

- זו הפעם הרביעית בשש השנים האחרונות שמי שמעיף את שיקגו מהפלייאוף הוא לברון ג'יימס.

- קינג ג'יימס עשה זאת הפעם למרות ש-15 הנקודות שקלע הן הכי מעט שלו במשחק שהכריע סדרת פלייאוף בקריירה.

- 19 הנקודות של מת'יו דלאבדובה הן שיא קריירה בפלייאוף ושיא עונתי. זו גם הפעם השנייה בלבד של הרכז הצעיר שהוא מסיים משחק בתור הקלע המוביל של הקאבס.

- היריבה הבאה של קליבלנד תהיה אטלנטה או וושינגטון. בעונה הסדירה, להוקס יש יתרון של 1:3 על בלאט, שמנגד גבר 1:3 על הוויזארדס בסדרה העונתית.