"מגיעה לבלאט טפיחה על השכם", "נצחון בלתי נשכח"

לאחר שספג אש במהלך הסדרה, מאמן הקאבס מתחיל לקבל הערכה מהתקשורת בארה"ב. אחד הפרשנים: "ההתאמות שלו היו יוצאות מהכלל". וגם: המסיבה של לברון בטיסה הביתה

אור זיו
אור זיו  15.05.15 - 10:30
תחילת כתבה

רק לפני פחות משבוע, אחרי פסק הזמן שלא היה והמהלך שלברון ג'יימס מחק, דייויד בלאט היה במרכזה של הסערה. קליבלנד אמנם ניצחה אז את משחק מספר 4, אבל רבים בארה"ב תהו האם הוא מסוגל להתמודד עם הלחץ של השלבים המתקדמים בפלייאוף ועם ריסון של סופרסטאר ברמה של קינג ג'יימס. איך שדברים יכולים להשתנות תוך כמה ימים.

לפנות בוקר, הקאבס העפילו לגמר המזרח לראשונה מאז 2009. והצורה בה הם עשו זאת הייתה מרשימה במיוחד. בלי קווין לאב. בלי קיירי ארווינג, שנטש את המשחק ברבע השני. ובלי יכולת גדולה מלברון ג'יימס, שדייק רק ב-7 מ-23 מהשדה. זה לא הפריע לבלאט לחגוג 73:94 מרשים על שיקגו ולנצח 2:4 בסדרה. כעת, גם התקשורת האמריקנית מתחילה להעריך את המאמן הישראלי.

טרי פלוטו, העיתונאי הוותיק של cleveland.com, החמיא לבלאט: "הוא היה תחת אש כל כך גדולה באמצע הסדרה, אבל הוא אירגן מחדש את הקבוצה שלו כדי להשלים את אחת ההופעות הכי בלתי נשכחות של המועדון אי פעם".

גם לקלי דווייר מ"יאהו" היו שבחים: "הבולס המשיכו להיראות פתטיים בהתקפה, מכיוון ששוב הם לא הצליחו להגיב להתאמות וההרכבים של דייויד בלאט במהלך המשחק. הוא התקשה בתחילת הסדרה עם משחק התקפי שהיה צפוי, אבל הדברים נפתחו עבורו וכעת ברור שאם הקבוצה רוצה לנצח עם לברון ג'יימס, צריך ללכת לחמישייה נמוכה".

חלק מהתשבוחות הגיעו דרך טוויטר. הנה כמה דוגמאות:

אגב, הקבאלירס מיהרו לעלות למטוס בחזרה לקליבלנד, אבל הם לא פסחו על ההזדמנות לחגוג. ג'יי.אר סמית' העלה לחשבון האינסטגרם שלו את הסרטון הבא, בו לברון שר, רוקד ובעיקר עושה שמח:

#OnToTheNextRound

A video posted by JR Smith (@teamswish) on